לחימה בשריפות  ללא מים

אש44

בשנה שעברה פנו אלי בשאלה, האם יש לי רעיון לצירת אמצעי במאבק נגד בלוני  אש שעפים אלינו מעזה. המלצתי משהו.

בצבא אהבו הרעיון, אבל מדובר ביוזמה ולא במוצר.

 

אחרי שנים רבות של מחקר ייצרו אב-טיפוס ותכננו know-how לחימה בשריפות  ללא מים

המדענים המציאו מכונה לכיבוי שריפת ביער ובשדה באמצעות  אדמה

 

 

מדענים צעירים  מהאקדמיה המציאו מכונה שמסוגלת להילחם בשריפות יער באמצעות האדמה. המכונה מתאימה גם לעבודה עונתית ומונעת התפשטות האש.

העיקרון המרכזי של המכונה – הוא בעוצמה ובלחץ ריסוס האדמה מהקרקע בכיוון האש, הטווח יכול להגיע עד 40 מטרים. המכונה ללא הנעה עצמית היא מחוברת לטרקטור, שמסוגל למשוך תותח 300 קילו. ומכונה במקביל יוצרת תעלות למניעת התפשטות אש.

בין שאר היתרונות, המכונה החדשה מתאימה למניעת שריפה עונתית.: באזורים מסוימים מבצעים חריצים המונעים את התפשטות האש.  דבר זה נעשה בדרך כלל על ידי מחרשות, אבל הפיתוח של מכונה כזאת מתמודדת הרבה יותר טוב, כי את רוחב החריץ של 10 מטרים הופך ברור יותר ויעיל מאשר 50 סנטימטר.

בנוסף, המכונה יכולה גם לשמש למינרליזציה אדמה.

MASTAQ

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *