מהלך חסר תקדים: רשם הקבלנים מבטל רישיון קבלן ומטיל סנקציות נוספות

construction-site-g1720b9aad_640

תהליך אכיפה ממושך בתחום בניית המבנים נמשך, והוא מתחיל להביא לתוצאות. בחודש האחרון בלבד, רשם הקבלנים הטיל סנקציות על קבלנים רבים שנערכו עבירות בטיחות באתרים שבשליטתם. סה"כ שמונה קבלנים נענשו בעקבות תקלות בטיחותיות רבות שהתגלו, ועוד ארבעה קבלנים וספים נענשו בשל אי עמידה בתנאים המקנים את רישיון הקבלנות שלהם.

בנוסף לסנקציות הללו, החלטת על ביטול  רישיון של קבלן מסוים הייתה אחת מההחלטות החמורות שנקט הרשם. הקבלן הזה יוסר מרשימת הקבלנים הרשמיים, וזאת באופן סופי וללא אפשרות לערעור. הפעולה הזו היא חלק ממאמצים מחודשים לשדרוג ולשמירה על תקנות הבטיחות בתעשיית

רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון מציין היום כי חודש אחרון היה חודש של אכיפה חמורה, כאשר סנקציות הוטלו על 12 קבלנים. מתוך זה, 8 קבלנים הוחמרו בעקבות עבירות בטיחות באתרי הבנייה, ו־4 קבלנים נענשו בשל אי עמידה בתנאי הרישיון.

האכיפה הזו היא חלק ממאמץ משולב בין משרד הבינוי והשיכון לבין משרד העבודה. במסגרת השיתוף פעולה הזה, מנהל הבטיחות ומפקח העבודה הראשי מעבירים מידע לרשם הקבלנים על חברות שעברו עבירות בטיחות בשטח, והרשם קורא לקבלנים לשימוע כדי להבין את המצב הבטיחותי באתריהם.

בחודש האחרון, בהתאם למדיניות האכיפה המחודדת, בוצעו שמונה שימועים עם קבלנים שבאתריהם נמצאו ליקויי בטיחות רבים. בסיום השימועים, החלטות נלקחו לגבי ייבוט ושלילת רישיונות. הסנקציות כללו ייבוט רישיון קבלן אחד, שלילת רישיונות לתקופות שונות בשאר המקרים, והתראה לחברה אחת.

מעבר לכך, נתונים ממנהל הבטיחות על פעילות הבטיחות באתרים של חברות נוספות יועברו בחודש הקרוב, וחמישה שימועים נוספים צפויים להתקיים בנושא זה. מדובר בחלק מהמאמצים המתמשכים לשמירה על רמות בטיחות גבוהות ולהבטחת שמירה על חוקי הבטיחות והתקנות בתעשיית הבניה.

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בוא נשמור על קשר!

נשמח לעדכן אותך בחדשות ובהצעות האחרונות שלנו 😎

אנחנו לא שולחים ספאם! למידע נוסף ניתן לקרוא את מדיניות הפרטיות שלנו.