מי ישמור על עובדי הבניין? תנועת אומ"ץ נרתמת למאבק להגברת הפיקוח באתרי הבנייה

yancy-min-EzSyFRfNP_c-unsplash

במחצית הראשונה של 2022 ההפקרות בענף גבתה את חייהם של 15 עובדים מבדיקה שערכו אנשי אומ"ץ עולה כי בכל הארץ ישנם רק 16 פקחים אשר מופקדים על כ-15,000 אתרי בנייה יו"ר אומ"ץ, פנחס פליצ'ה פלד: "משרד הבינוי והשיכון חייב לתת את הדעת בהקדם"

 

בשנת 2020 נהרגו 32 עובדי בניין. גם ב-2021 עמד מספר ההרוגים בתאונות עבודה בענף הבנייה על המספר הבלתי נתפש 32. השנה שילמו בחייהם על ההפקרות השוררת באתרי בנייה רבים 18 בני אדם, כשרק בשבוע שעבר הצטרפו לסטטיסטיקה העגומה עוד קורבנות – דיאב ותד, בן 21, וחסן ותד, בן 29 ואב לתינוק בן 3 חודשים, שנמחצו למוות ע"י מכולה באתר בנייה בטירת הכרמל.

תנועת אומ"ץ, שפועלת למען צדק חברתי, החליטה להירתם למאבק לשיפור תנאי העבודה באתרי הבנייה – ובפרט להגברת הפיקוח עליהם. ראשי התנועה, היו"ר פנחס פליצ'ה פלד ויו"ר המועצה הציבורית, עו"ד יצחק מינא, התריעו בפני שר הבינוי והשיכון זאב אלקין על אוזלת היד של המשרד שבראשו הוא עומד: "מתוך בדיקה מקיפה מצאנו שבכל אתרי הבנייה המסיבית במדינת ישראל מוקצים רק שישה-עשר פקחים, וזאת כשמספר האתרים עומד על כ-15,000".

פליצ'ה פלד ועו"ד מינא תובעים מהשר אלקין לתת את דעתו בנושא הקריטי בהקדם, ובפרט לדאוג ליחס סביר בין מספר הפקחים למספר אתרי הבנייה. נקודת תורפה נוספת היא אכיפת החוקים והתקנות: "רמת הענישה של הקבלנים מפרי החוק שלא דואגים ליישם את הוראות הבטיחות הינה מינורית", ציין פלד, וקרא לתקן את החוק – כך שקבלנים שמתנהלים בחוסר אחריות ולא שומרים על חיי עובדיהם ייענשו בחומרה.

___________________

תנועת אומ״ץ, אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, עומדת בראש המאבק בשחיתות השלטונית ופועלת למען הקניית ערכי המנהל התקין, טוהר המידות והדמוקרטיה.

כמו כן פועלת תנועת אומ״ץ למען צדק חברתי ומשפטי

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בוא נשמור על קשר!

נשמח לעדכן אותך בחדשות ובהצעות האחרונות שלנו 😎

אנחנו לא שולחים ספאם! למידע נוסף ניתן לקרוא את מדיניות הפרטיות שלנו.