מספר הדיווחים של הציבור על סיכוני בטיחות בתחום הבנייה הולך ועולה .

construction-ge5650f1c1_640
לפי הדו"ח השנתי של מוקד "קו החיים" לשנת 2021 שפרסם המוסד לבטיחות וגיהות (המוס"ל), מספר הדיווחים של הציבור על סיכוני בטיחות בתחום הבנייה הולך ועולה בחלק מערי ישראל, בעיקר בהשוואה ל-2019.
הליקויים: פיגומים לא תקינים ואי-שימוש בציוד מגן
ממצאי ביקור מדריכי המוס"ל שהגיעו לאתרי הבנייה בעקבות התלונות מעלים שורה ארוכה של ליקויים שהתגלו בשטח. בין היתר מדובר בעבודה לא תקינה בגובה, פיגומים לא תקינים, אי-הימצאות מנהל עבודה באתר, אי-שימוש בציוד מגן אישי (קסדה, רתמת בטיחות, נעלי בטיחות), היעדר שילוט וגידור, שימוש לא בטיחותי במנופים ועגורנים ועוד. בנוסף עולה, כי מחסור בפנקס כללי למנהל העבודה הוא הליקוי השכיח ביותר בשנת 2021, ומיד אחריו ליקוי המעיד על אי גידור מדרכות עבודה ומדרכות מעבר שמהם עלול אדם ליפול לעומק העולה על 2 מטרים.
נושא הבטיחות באתרי הבנייה אמנם ירד מעט מהכותרות בשנתיים האחרונים לאור נושאים אחרים כמו מגיפת הקורונה, אולם המצב בשטח לא ממש השתפר. לפני מספר שנים ההסתדרות איימה להשבית את כלל המשק בשל המצב הרעוע של הבטיחות באתרי הבנייה, ושורה ארוכה של צעדים היו אמורים לשפר את המצב. בפועל, לא הכל בוצע, ועל אף שיש שיפור מסוים בחלק מהתחומים, המצב הכללי עדיין דורש טיפול. דו"ח המוס"ל מעיד כי המודעות לדיווח על עבירות בטיחות קיימת, ואף נמצאת בעלייה במקומות מסוימים. אולם אם מסתכלים על המספרים המוחלטים, נראה שעדיין יש לאן להתקדם אם רוצים שהשינוי יגיע מהשטח.

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *