נחתו בישראל כ-200 פועלים ממולדובה,

64917ImageFile
כתוצאה מההסכם הבילטרלי שמובילה רשות ההגירה והאוכלוסין לשם פתרון למצוקת כח האדם בענף הבנייה, נחתו בישראל כ-200 פועלים ממולדובה, שעברו את הבחינות. כ-1,000 פועלים נוספים מהמדינה צפויים להגיע בחודשים הקרובים
200 עובדי בניין ראשונים ממולדובה נחתו בנמל התעופה בן גוריון במטרה להתחיל לעבוד בענף הבנייה בישראל. זאת, כמענה למצוקת כח האדם הקשה בענף מאז תחילת מלחמת ״חרבות ברזל״, שהובילה לסגר על כ-90 אלף עובדים פלסטינים, וכן לנטישתם של אלפי עובדים זרים מתחומי הבניין והחקלאות.

במקביל, הפעילות לקידום הסכמים בילטרליים עם מדינות שונות נמשכת, ולאחרונה נחתם הסכם בילטרלי היסטורי עם הודו שעתיד להביא לישראל עשרות אלפי פועלים.

בשל משבר כח האדם בענף הבניה והחשש כי מדינות שנחתמו עמן הסכמים בילטרליים כמו סין ימנעו מעובדיהן להגיע בזמן מלחמה ואף לאחריה -דרש יו"ר ועדת הפנים, ח"כ יעקב אשר, לייבא עובדים זרים לענף הבנייה שלא במסגרת הסכמים בילטרליים.

בנושא הזה ציין ארנון מנטבר, יו"ר CIMI המרכז להגירה בינלאומית, הפועל עבור רשות ההגירה למימוש ההסכמים הבילטרליים כי "נחיתת הפועלים ממולדובה במהלך מהיר שלאחר חתימת ההסכם עם מדינה זו מעיד כי ניתן לפתור את מצוקת העובדים בבניין במסגרת ההסכמים ללא צורך להשתמש בחברות פרטיות, שבמסגרתן עלול הבאת העובדים להפוך לסוג של עבדות מודרנית".

ממשרד הבינוי והשיכון נמסר לאחרונה כי מיושמים צעדים נוספים בנושא ובהם הגדלת מכסת העובדים הזרים ב-23,000 עובדים, הארכת אשרות השהייה של עובדים זרים שנמצאים בארץ, האצת כניסתן של טכנולוגיות חדשות בבנייה מתועשת וכן קיצור הליכים בירוקרטיים.

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *