רענון הוראות בטיחות בבניה לעובדים הזרים החדשים בענף הבנייה בישראל

0_0 (8)

בעקבות המתחים הביטחוניים האחרונים והשפעתם על תעסוקת עובדים פלסטינים בענף הבנייה, ישראל פועלת להכניס לשוק העבודה עובדים זרים חדשים. המצב החירום הזה מביא עימו צורך בעדכון והקפדה על הוראות בטיחות, מותאמות למציאות החדשה ולעובדים שאינם בקיאים בהנחיות הבטיחות המקומיות. במאמר זה, אנו נבחן את ההנחיות המחודשות והמותאמות, המתמקדות בבטיחות וגיהות של העובדים הזרים החדשים בתקופה זו של אתגרים ביטחוניים ולוגיסטיים.

לאור המצב הביטחוני, הממשלה הישראלית סגרה את המעברים מיהודה ושומרון, חוסמת את הכניסה של 60,000 עובדים פלסטינים. כתגובה, אישרה הממשלה את הבאת 10,000 עובדי בניין זרים דרך 49 חברות. פעולה זו מתבצעת בשיתוף פעולה עם משרדי השיכון, העבודה ורשות האוכלוסין וההגירה.

בעקבות כניסתם של עובדים אלו לענף הבנייה הישראלי, מוס"ל, הממונה על בטיחות וגיהות, מדגיש את חשיבות ההנחיות הבטיחותיות לעונת החורף. כל עובד חייב להכיר אותן:

 1. לפני תחילת עבודה, בדוק את יציבות אזור העבודה כדי למנוע התמוטטויות.
 2. השתמש בציוד מגן אישי, כולל קסדה, נעלי בטיחות, ומשקפי מגן.
 3. לסמן ולגדר בורות וחפירות כדי למנוע נפילות.
 4. לוודא צבת ציוד בטוחה בקומות גבוהות ולהימנע מפגיעה בעובדים.
 5. לסמן בורות מוצפים ולהבטיח נגישות ובטיחות בדרכי הגישה.
 6. לבדוק את איטום הגגות ולנקות מרזבים למניעת צפיפות.
 7. להקפיד על שילוט בטיחותי וגידורים.
 8. למנוע התחשמלות על ידי הגנה על כבלי חשמל ומכשירי חשמל.
 9. לוודא קיום גנרטור ותאורת חירום.
 10. לבצע הערכת סיכונים לפני עבודה בגובה בתנאי מזג אוויר קשים.
 11. אין להפעיל עגורן צריח או להרכיב, או לפרק עגורן צריח בתנאי רוח חזקה.
 12. יש לנקות במשנה זהירות בעת טיפוס או ירידה בסולם כאשר שלבי הסולם רטובים.
 13. על מפעיל העגורן לבצע בדיקה יומית לבדיקת תקינות הבלמים, גובלי העומס, התקני אזעקה, והמתגים הגובלים. בנוסף, תבוצע בדיקה שבועית של כל כבל המשמש בעגורן.
 14. עבודות הנפה לא יבוצעו במזג אוויר סוער עם רוחות חזקות.

הדגשת הכללים הללו מראה את חשיבות הזהירות והבטיחות בתחום הבנייה, במיוחד בתקופת עונת החורף ובמצבים בלתי צפויים.

מנהלי העבודה נדרשים לנהל גם את סיכוני החורף. המוסד לבטיחות ולגיהות משתמש בכמה כלים לצורך זה, כולל המוקד הלאומי 'קו החיים', המאפשר לעובדים ולעוברי אורח לדווח על סיכונים באתרי הבנייה. דיווחים אלו יכולים להיות מלווים בתמונה או סרטון ולהתבצע באופן אנונימי.

מדריכי המוסד לבטיחות ולגיהות מבצעים ביקורים באתרים המדווחים לצורך אבחון סיכונים וחניכת המנהלים. במקרה שאין מנהל עבודה, הדיווח מועבר למפקח עבודה אזורי של מינהל הבטיחות

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *