בטיחות למתנדבים בחקלאות

0_0 (2)

המוסד לבטיחות ולגיהות יצא אל השטח עם עשרות מדריכים המסבירים למתנדבים על הנחיות הבטיחות בשדות החקלאיים, במפעלים ובאתרי הבנייה. אנשיו מנגישים עבורכם שורת הנחיות בטיחות למתנדבים. המנכ"ל: "נמשיך לפעול כדי שכל המתנדבים יוכלו לסייע בעבודה ולחזור הביתה בשלום"

משקים רבים בעוטף עזה נהרסו כליל, אך בשדות, בחממות ובמטעים ישנה עדיין תוצרת חקלאית שמחכה לקטיף ומתנדבים רבים ברחבי ישראל התגייסו בכדי לסייע לחקלאי העוטף. המוסד לבטיחות ולגיהות יצא אל השטח עם עשרות מדריכים המסבירים למתנדבים על הנחיות הבטיחות בשדות החקלאיים, במפעלים ובאתרי הבנייה בכדי שכולם יחזרו הביתה בשלום.

נרתמים בבטיחות לתושבי עוטף עזה: מלבד המתקפה הרצחנית ביישובי העוטף, אשר רובם מכילים משקים וחוות, חקלאים רבים בצפון ובדרום פונו מבתיהם, גויסו או נאלצו להיפרד מהעובדים הזרים שנמלטו מישראל. הציבור הישראלי נרתם בהמוניו בכדי לסייע לחקלאים בעוטף ששמחו לקבל כל זוג ידיים עובדות ומלאות מרץ, בכדי ללקט את פירותיה המשובחים של ארץ ישראל.

מדריכי המוסד לבטיחות ולגיהות נפרסו ברחבי השדות החקלאיים, במפעלים ובאתרי בנייה בדרום ובעוטף עזה וזאת בכדי להעביר הדרכות בטיחות למנהלים, לעובדים ולמתנדבים, בכדי שהעבודה החקלאית תעבור ללא נפגעים ותאונות עבודה. מדריכי המוס"ל עברו במגוון רחב של שדות חקלאיים, מפעלים ואתרי בנייה. החברות קיבלו הדרכות בטיחות לזיהוי סיכונים ומזעורם, הפעלת כלי עבודה, שימוש במיגון אישי, ארגונומיה ודברים נוספים.

אלו הן הנחיות הבטיחות למתנדבים בשדות החקלאיים בעוטף עזה:

  • יש להשתמש בציוד מגן אישי, המותאם למזעור הסיכון.
  • יש להשתמש בביגוד נאות ובכובע להגנה בפני חשיפת יתר לשמש, להקפיד על שתייה מספקת בעבודות שדה בשמש ובתנאי חום, ולהשתמש במגני שמיעה (אוזניות, אטמי אוזניים) משקפי מגן, כפפות, נשמיות, מסכות פנים וכו'
  • שימוש בחומרים מסוכנים ייעשה רק לפי הנחיות היצרן, לפי השימוש יש להכיר את הסיכונים בהתאם לכתוב בגיליון SDS ובהתאם להוראות שבתקנות הרלבנטיות.
  • יש להקפיד על שמירת כללי היגיינה בזמן הפסקות אוכל, בייחוד בתנאי שדה ובמגע עם בעלי חיים וחומרים.
  • חשוב לבצע הפסקות לרענון למנוחה ולשתייה להדריך את העובדים לגבי הימנעות מתנוחות עבודה ופעילויות גופניות לקויות, בהתאם לצורך.
  • יש להתקין בטרקטור מסגרת בטיחות תקנית.
  • יש להתקין במכונות מערכות מיגון מתאימות.

מנכ"ל המוס"ל, ד"ר מיקי וינקלר: "עם ישראל נרתם למען החקלאים בעוטף עזה באחריות ובבטיחות. ישנה חשיבות עליונה לשמר את שוק העבודה וההביטים הכלכליים בישראל גם בשעת מלחמה. אנחנו שמחים להעמיד את מדריכי המוס"ל לרשות המתנדבים והחקלאים שיוכלו להמשיך להתנדב בצורה בטיחותית לאורך כל ימי הלחימה, כדי שכל המתנדבים ימשיכו לסייע בעבודה ולחזור הביתה בשלום"

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *