דרישות בטיחות לטרקטורים ומכונות חקלאיות.

dietmar-reichle-caiX9QloFc8-unsplash

על פי דרישות תקנות הבטיחות בעבודה (בטיחות במכונות חקלאיות), תשמ"ח- 1988 ותקנות נוספות, קיימות מספר דרישות בטיחות לטרקטורים ומכונות חקלאיות.

 

  • כל חלק מסוכן במכונה יהיה מוגן לבטח. לדוגמא, הקרדן – מעביר הכוח מהטרקטור למכונה, יהיה מוגן לכל אורכו כולל בנקודות החיבור לכלי, כך שתימנע פגיעה במפעיל הטרקטור או בעובד אחר.
  • אין למכור או להשתמש או להשכיר או להשאיל מכונה (כולל טרקטור) ללא הוראות בטיחות והפעלה בשפה העברית.
  • כל טרקטור למטרה חקלאית יהיה בעל מסגרת או תא בטיחות מדגם שאושר על ידי מפקח עבודה ראשי.
  • הסעת עובדים אל השטח וחזרה מותרת רק על גבי עגלות מאושרות לכך בהן יש לכל נוסע מושב בטוח (וכמובן גם באמצעות כלי רכב מורשים אחרים).

מסגרות בטיחות

מסגרת בטיחות מיועדת לשם הגנה על המפעיל במקרה של התהכות הטרקטור. הפעלת טרקטורים ללא מסגרת בטיחות מסוכנת ואסורה על פי התקנות.

במקרים חריגים ניתן לקבל היתר להפעלת טרקטור ללא מסגרת בטיחות. ההיתר איננו חל על מסגרות בטיחות מתקפלות שסופקו במקור עם הטרקטור. ​

 

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *