המוסד לבטיחות וגיהות מרחיב את פעילותו בקרב החקלאים הדרוזים בגולן

190828
המוסד לבטיחות ולגיהות יזם יום עיון פתוח לחקלאים בני העדה בבית הקשיש בכפר מסעדה, בנושא הבטיחות במשק החקלאי בדגש על הסיכונים בהפעלת טרקטורים וכלים חקלאיים. במהלך ספטמבר הציע המוסד על פי דרישה קורס נאמני בטיחות בן 24 שעות לימוד בתשלום סמלי, לקבוצה של עד 20 משתתפים שיוכשרו לקבלת תעודת "נאמן בטיחות", וילמדו לזהות את מירב הסיכונים בענף החקלאות.

"האתגר הוא כיצד להוביל לשינוי תרבות של בטיחות על מנת שהמוסד לבטיחות ולגיהות יוכל להוביל לשינוי אמיתי" מסרה מנכ"לית המוסד אורנית רז, "לצורך כך, בין השאר, גייס המוסד לאחרונה עובדים מהעדה הדרוזית, שיהיו 'סוכני שינוי' ויעזרו להטמעה של תרבות בטיחות שתמנע תאונות עבודה ותעזור לשמירת חיי הפועלים. אנו קוראים למעסיקים ולעובדים לפנות אלינו ולקחת חלק פעיל במגוון הפעילויות, ההכשרות והשירותים שאנו מציעים."

את הקשר עם המוסד לבטיחות וגיהות יזמה יארה חלבי, פעילה חברתית ומחנכת מהכפר מסעדה, רכזת ההדרכה של הקינים הדרוזיים בנוער העובד והלומד וסטודנטית לתואר שני בתכנית הצוערים לשלטון המקומי. "בשנים האחרונות היו מדי שנה כמה אירועים שבהם נפגעו ואף נהרגו חקלאים בגולן, בעיקר בעונות הקטיף של הדובדנים והתפוחים, ובעיקר חקלאים מבוגרים – בין היתר על רקע הכבישים המשובשים", אמרה חלבי ל'דבר', "אין ספק שלרשויות המקומיות יש הרבה עבודה בנושא, אבל מצאנו לנכון לפנות גם למוסד לבטיחות וגיהות במטרה להעלות באמצעות הדרכה את המודעות בקרב החקלאים לגבי נהיגה נכונה על טרקטור כדי למנוע תאונות קשות. אני מקווה שהפעולה תגרום לעוד גופים לפעול למען החקלאים והחקלאות בכפרים הדרוזיים בגולן."

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *