מונעים התפשטות נגיף שפעת העופות באמצעות בטיחות ביולוגית, מיגון הנהגים וחיטוי המשאיות

מיגון לשפעת העופות

מפעל 'צמח תערובות': בטיחות מעל הכל! מתמגנים כמו בקורונה

מונעים התפשטות נגיף שפעת העופות באמצעות בטיחות ביולוגית, מיגון הנהגים וחיטוי המשאיות

 

בעונת נדידת עופות הבר קיים סיכוי גבוה יותר לתחלואה בנגיף שפעת העופות עם זאת אין סיבה לדאגה לצרכנים

 

מיגון לא רק נגד קורונה, גם נגד נגיף שפעת העופות (Avian Influenza Virus). במפעל 'צמח תערובות' בעמק הירדן, המייצר מזון מובחר לעופות בלולים, לא לוקחים סיכונים ומתייחסים במלוא הרצינות לנושא. הנהגים מתמגנים בחליפות חד פעמיות והמשאיות הכבדות עוברות חיטוי בכניסה וביציאה מהמפעל. החיטוי מקיף את כלל המשאית כולל הגלגלים. כל זאת במטרה למנוע העברת והתפשטות הנגיף ולמגר אותו.

 

אשר בראון, סמנכ"ל התזונה במפעל הוותיק 'צמח תערובות', המספק מזון מובחר לענף הפטם, אומר: "כמו בכל מחלה נגיפית, אנו מנסים למנוע התפשטות המחלה. 'בצמח תערובות' שמים דגש גבוה על הבטיחות הביולוגית. המשאיות עוברות חיטוי, הן בכניסה והן ביציאה מהמפעל, על מנת למנוע ולו סיכוי, להעברת הנגיף מלול ללול. בנוסף, מסלולי המשאיות מתוכננים בקפידה, כל המערך הלוגיסטי מתגייס לטובת הבטיחות. יתרה מזו, הנהגים מתמגנים בהגעה לכל לול הנמצא ברדיוס של עשרה ק"מ מהמשקים בהם חשש לתחלואה. מיגון נהגי המשאיות נעשה על ידי לבישת סרבלים, כפפות וערדליים חד-פעמיים. עם סיום העבודה הפריטים הללו מושלחים במקום ולא יוצאים מתחומי הלול" אומר אשר ומוסיף: "עופות נודדים הם מראה מרהיב, אך מסתבר, כי לעיתים קרובות הם גם נשאים של הנגיף ועיקר העברת המחלה לישראל מתבצעת על ידי עופות הבר הנודדים. אנו נמצאים בסוף תקופת הנדידה ולכן סביר להניח שאירועי שפעת העופות ילכו ויתמעטו. מן הראוי לזכור, כי אירועים כאלו מתרחשים כמעט בכל עונת נדידה וכל הנוגעים בדבר, המגדלים, השירותים הווטרינריים ומכוני התערובת, למדו להתמודד עם המחלה על מנת להקטין ככל הניתן את הפגיעה בעופות שבלולים. השנה, שפעת העופות פגעה בלולי פטם והודו ובלולים בהם התרנגולות מטילות ביצים לרבייה. למרות זאת, אין שום סיבה לדאגה לגבי רכישת עופות וביצים בחנויות. השירותים הווטרינרים מנתרים את הלולים ומשמידים מיידית את כל העופות הנגועים. כך, שום בעל חיים נגוע אינו יכול להגיע לשווקים. בלולים הנגועים כל העופות פסולים ומושמדים ולא מגיעים לידי מצב של צריכה ביתית. יתר על כן, כל הלולים הנמצאים במרחק של עד 10 ק"מ ממקום ההתפרצות נמצאים בפיקוח ווטרינרי מוגבר ונאסר עליהם להעביר עופות או לשלוח עופות לשחיטה ללא אישור ווטרינרי מפורש שניתן לאחר בדיקה מדוקדקת של בריאות העופות".

 

אשר מציין עוד, כי לא ידוע בישראל על מקרים של הדבקת בני אדם בשפעת העופות. המצב בשליטה ובפיקוח של משרד החקלאות

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בוא נשמור על קשר!

נשמח לעדכן אותך בחדשות ובהצעות האחרונות שלנו 😎

אנחנו לא שולחים ספאם! למידע נוסף ניתן לקרוא את מדיניות הפרטיות שלנו.