בטיחות של נורות פלואורניות קומפקטיות – CFL

james-pond-185593-unsplash

התייעלות אנרגטית בתאורה והסיכונים שבצידה

מיכאל שיינגרט, ממונה על פרויקטי תקינה בתחום החשמל והאלקטרוניקה

מכון התקנים פועל לשמירת האיזון בין תאורה יעילה אנרגטית המחויבת במציאות בת ימינו ובין הסיכונים הנובעים ממנה. התקן החדש, ת"י 62471, מפרט בין היתר, הנחיות למזעור הסיכונים של נורות ומערכות תאורה הכוללות גופי תאורה פלואורנים קומפקטיים (CFL).
נורות אלה הן חלופות יעילות אנרגטית לנורות הלהט הותיקות שנאסרו לשימוש. חלופות אלה מחויבות ע"י תקנות של משרד האנרגיה החל משנת 2011.
בעולם המודרני המכוון להתייעלות אנרגטית, אין דרך חזרה מהחלפת נורות להט בנורות CFL בעלות יעילות אנרגטית גבוהה עם כל הסיכונים המזעריים הנובעים מכך.
לצד ההתייעלות האנרגטית, מצביעים המחקרים על שני סיכונים עיקריים: סכנת הקרינה וסכנה הנובעת מקיום הכספית בנורות.
התקן מפרט את גבולות החשיפה, את השיטות למדידת ייחוס ואת שיטת המיון לצורך הערכה ובקרה של גורמי סיכון פוטוביולוגיים מכל מקור חשמלי לרבות נורות CFL.

            

מיכאל שיינגרט דוא"ל: [email protected]

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *