הגנה IPXX מה הכוונה ?

jude-beck-wgw7lNVa3wk-unsplash

איך אומרים:  שני יהודים – שלוש דעות

אני מצטט:

IP מה זה אומר – Ingress Protection

קוד ה- IP (או דירוג ההגנה הבינלאומי , לפעמים גם לפרש כפי Ingress Protection Rating *) מורכב האותיות IP ואחריו שתי ספרות אות אופציונלית . כמוגדר בתקן בינלאומי IEC 60529, הוא מסווג את דרגות ההגנה הניתנות כנגד חדירה של חפצים מוצקים (כולל חלקי גוף כמו ידיים ואצבעות), אבק, מגע מקרי, ומים במארזים חשמליים. התקן נועד לספק למשתמשים מידע מפורט יותר מאשר מונחים שיווקיים מעורפלים כגון עמיד למים.

הספרות (ספרות אופייניות) מציינות התאמה לתנאים המתוארים בטבלאות שלהלן. לדוגמה, שקע חשמל מדורג IP22 מוגן מפני החדרת אצבעות ולא ייפגע או להיות לא בטוח במהלך בדיקה מסוימת שבה הוא חשוף אנכית או כמעט אנכית טפטוף מים. IP22 או 2X הם דרישות מינימליות טיפוסיות לתכנון של אביזרים חשמליים לשימוש פנימי.

 

עמידות למים ואבק
 תקנים לעמידות למים ואבק מיוסדים בידי ה- IEC. דירוג העמידות של מוצר מסווג ע”י קוד ,  IP כאשר ראשי התיבות הם International Protection Rating דירוג הגנה בינלאומי) או Ingress Protection Rating (דירוג הגנה מפני חדירות). דרגת ה- IP היא אינדיקציה טובה לגבי קשיחות המוצר.
דירוג ה- IP מכיל שתי ספרות המוגדרות לפי תקן IEC 60529.
הספרה הראשונה מסווגת את מידת האטימות לאבק לפי התקן, והספרה השנייה מסווגת את  רמת  האטימות למים לפי התקן

 

רמות אטימות ועמידות בפני מים ואבק

רוב המוצרים האלקטרוניים והמכניים שקיימים בשוק היום מתאפיינים ברמת או בדרגת אטימות מסוימת למים ואבק, רמת האטימות מתחילה באותיות IP שמשמעותן היא International Protection או Ingress Protection ואחריה יש שתי ספרות שכל אחת מהן מציינת רמת אטימות בדרגה שונה

כלומר, כולם צודקים?

אני, משום מה, כל החי חשבתי IP –  International Protection

MASTAQ

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *