קסדת בטיחות חכמה לעובדי חברת חשמל.

הקסדה החכמה שמונעת התחשמלות שפיתחו עובדי חברת החשמל, אלעד כורש ושירי פדידה(צילום: חברת החשמל)

חברת החשמל החלה השבוע פיילוט לשימוש בקסדה חכמה שפותחה על ידי שני עובדים בחברה, וצפויה להוות פריצת דרך בתחום הבטיחות לעובדים בשטח.

הקסדה היא פרי מודל חדשני לקסדת בטיחות, שפותחה על רקע תאונות עבודה שמתרחשות בישראל ובעולם, וכן תאונה שאירעה לשני עובדים של חברת החשמל שקיפחו בה את חייהם, באירוע רשת שהתרחש לפני כשנתיים וחצי.

קהל היעד המיידי של הקסדה החדשה הוא עובדי חברת החשמל, אבל הצוות רואה את הפוטנציאל שלו ככזה שיכול לתת מענה לענפים רבים נוספים, כמו בנייה ותשתיות למשל. העובדה שהקסדה מודולרית, כלומר ניתן להוריד ולהלביש עליה טכנולוגיות ותוספות לפי הצורך הספציפי, הופכת אותה לרלבנטית עבור מגוון רחב מאוד של עבודות.

שני העובדים, אלעד כורש ושירי פדידה מאגף הרכש של החברה, יצרו פיתוח שהודפס במדפסת תלת-ממד, ומהווה תוספת המולבשת על קסדה קיימת. הקסדה מצוידת בחיישנים לזיהוי מתח גבוה באתרים מסוכנים החשופים לחשמל, פנס מתקדם שנמצא בשימוש צבא ארה״ב ומערכת תקשורת פנימית, המאפשרת לעובדים לתקשר בינם לבין עצמם בצוות, שנלקחה מתחום עולם המרוצים המוטוריים.

עופר בלוך, מנכ"ל חברת החשמל, מסר: "תחום הבטיחות בעבודה הוא בראש סדר העדיפויות שלנו, ואני שמח על כך שהפתרונות היצירתיים צומחים מהעובדים".

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *