בוצעה הערכת מצב לתרחיש פגיעה במפעלים המכילים חומרים מסוכנים

safety-g745ca353f_640

"מגן וחץ": מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה קיים הבוקר הערכת מצב; במסגרת היערכות פיקוד העורף לתרחיש פגיעה במפעלים המכילים חומרים מסוכנים, גורמי המקצוע של המשרד להגנת הסביבה מסייעים לבחינת עמידתם בהנחיות פיקוד העורף למיגון בטיחותי, בהתאם לצווים שיצאו

מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, גיא סמט: "אנו מסייעים להמשך רציפות והמשך תפקוד בתעשייה וברשויות המקומיות. אנו מלווים את גורמי המקצוע בפיקוד העורף בכל הקשור להיערכות ולמיגון המפעלים, ונמשיך לעמוד לרשות הרשויות וכלל הגורמים"

 

בשעת חירום ביטחונית, פיקוד העורף הוא הגוף האחראי לתפעול אירועים ביטחוניים ותחת אחריותו מיגון אתרים ומפעלים המכילים חומרים מסוכנים שפגיעה בהם יכולה להוות סכנה לציבור ולסביבה. המשרד להגנת הסביבה, שהוא הגוף המנחה הלאומי לטיפול בחומרים מסוכנים, מלווה את גורמי המקצוע בפיקוד העורף בכל הקשור להיערכות ומיגון המפעלים. זאת, בשיתוף כונני החירום של המשרד, איגודי הערים והיחידות הסביבתיות.

 

בהערכת המצב שקיים היום המשרד להגנת הסביבה בראשות מנכ"ל המשרד, גיא סמט, מנהלי המחוזות, האשכולות ומערך החירום, נסקרו הפעולות של גורמי המקצוע של המשרד, כתמיכה לפיקוד העורף, הבוחן את מיגון המפעלים, תפקוד צוותי החירום, מלאי החומרים המסוכנים ועוד.

 

גורמי המקצוע במשרד להגנת הסביבה וכונני מערך החירום של המשרד ימשיכו ללוות את גורמי החירום. המשרד מחדד, כי הנחיות פיקוד העורף הוכחו כמצילות חיים וכי יש להישמע להן.

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *