הנזק הבריאותי הנובע מעבודות ריתוך

SONY DSC
הרתכים חשופים בעבודתם לגורמי סיכון גיהותיים רבים, העלולים לפגוע בבריאותם: נדפי ריתוך, גזים, אבק, קרינה אולטרה-סגולה ואינפרה אדומה ועומס על מערכת שריר-שלד.  זאת, בנוסף לסיכוני בטיחות, כגון התחשמלות.
התופעות הבריאותיות הקשורות עם גורמי הסיכון הללו הן:
ü      מחלות הריאה ודרכי הנשימה העליונות  (גירוי בדרכי הנשימה, דלקת ריאות, אסטמה, סרטן )
ü      פגיעה בעיניים ( גירוי בעיניים, דלקת עיניים חריפה, פגיעה מגוף זר, קטרקט)
ü      כוויות בעור ודלקות עור ממגע, מחלות עור אלרגיות
ü      פגיעה במערכת העצבים
ü      פגיעות שריר ושלד.
יש לזכור, שהנזק הבריאותי הנובע מעבודות ריתוך הינו נזק מצטבר, אשר עלול להופיע לאחר שנות עבודה רבות במקצוע.
נוסף על כך, גזים כגון: הליום, ארגון, דו תחמוצת הפחמן  – עלולים להחליף את החמצן באוויר הנשימה ולגרום לחנק, במיוחד כאשר הריתוך מתבצע באזורים מוקפים או בחללים ללא החלפות אוויר.
נושא חשיפת הרתכים לנדפי מתכות נמצא במעקב הדוק  של מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית עקב תוצאות חשיפה חריגות וחוסר מודעות על סיכוני הבריאות בקרב רתכים ומעסיקיהם.
על פי נתוני מאגר הניטורים התעסוקתיים של המינהל, ללא בקרה הנדסית מתאימה, יגרום ריתוך ממושך לחשיפות עובדים החורגות מרמות החשיפה המותרות

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *