התקנת ציוד בטיחות בחניונים

viktor-juric-zR4itwRfBX8-unsplash

כדי להפחית את מספר התאונות ולצמצם את הנזקים לאלה שנגרמות ניתן להתקין בשטח החניון ציוד בטיחות ייעודי אשר התקנתו תביא לשינוי גדול בכל הקשור לבטיחות הנהגים והולכי הרגל בחניון.

סימון החניה

חניה מדויקת של כלי רכב בחניון היא חיונית כדי להבטיח ניצול מקסימאלי של שטח החניה בחניון, אך חשובה במיוחד גם לבטיחות הנהגים והולכי הרגל בחניון. כאשר נהג רכב מחנה את רכבו בתא חניה, לעיתים קשה לו לראות את קצה החניה ולדעת מתי הוא הגיעה לסופה. חניה שלא עד קצה החניה תגרום לקצה הרכב לבלוט מחוץ לתא החניה, דבר שיביא לחסימה חלקית וצמצום של נתיב הנסיעה הצר ממילא של הנתיבים בחניון ותגרום לנהגים לסטות לנתיב הנסיעה הנגדי.

במקרה שבקצה תא החניה ממוקמת מדרכה, חניית הרכב כאשר קצה הרכב בולט לתוך שטח המדרכה יביא לחסימה מלאה או חלקית של המדרכה, דבר אשר יגרום להולכי רגל לרדת מהמדרכה ולצעוד בצורה לא בטוחה בנתיבי הנסיעה בחניון.  כדי לסייע לנהגים להחנות את רכבם בנקודה הרצויה בתוך תא החניה, ניתן להתקין מעצור חניה בקצה תא החניה אשר יסייע לנהג לדעת מתי הוא הגיע לקצה החניה ועליו לעצור את רכבו באופן כזה שלא יחסום את נתיב הנסיעה או את המדרכה.

בנוסף, כדי לעזור ולהכווין נהגים בחניון, להתריע מפני סכנות ולמנוע חניה במקומות לא רצויים תוך חסימה של נתיבי הנסיעה, ניתן להיעזר בעמודי סימון ניידים ועמודים גמישים אשר מסייעים גם הם בסימון הגבולות של כל מקום חניה, ובחניונים רבים זו גם דרך מצוינת להבטיח כי מקומות חניה שמורים יישארו פנויים לטובת מי שהחניה בבעלותו.

פסי האטה

בעיה בטיחותית נוספת בחניונים היא מהירות נסיעה גבוהה יחסית לתנאי השטח, בעיקר בקרבת צמתים וסיבובים בהם אין שדה ראיה. כאמור, לרוב, הנתיבים בחניון צרים, שדה הראיה מוגבל וגם תנאי הראות לוקים בחסר שכן תנאי התאורה אינם אופטימליים. שילוב של כל התנאים הנ”ל יחד עם מהירות נסיעה גבוהה, יכולים להיות קטלניים ולגרום הן לתאונות בין כלי רכב והן לפגיעה בהולכי רגל בחניון. האמצעי היעיל ביותר להפחתת מהירות הנסיעה בחניון הינו התקנה של פסי האטה, בעיקר לפני צמתים, סיבובים ומקומות מסוכנים אחרים. התקנה של פסי האטה לפני הנקודות המסוכנות תגרום לנהגי הרכב להאט את נסיעתם ולהגיע לשטח המסוכן כאשר מהירות נסיעתם נמוכה ומתאימה לתנאי הדרך. יעילותם של פסי האטה בחניון הינה חד משמעית והוכח שהיא תורמת משמעותית להפחתת מהירות הנסיעה ובכך מסייעת להגברת הבטיחות בחניון ולמניעת תאונות.

מחסום דוקרנים

כשהכניסה לחניון עמוסה קל לנו להתפתות ולהיכנס מכיוון היציאה שנראית פנויה לחלוטין. להחלטה הזו יש שתי משמעויות עיקריות. ראשית, בחניונים שבהם הכניסה בתשלום או למנויים בלבד, זהו פתח לנהגים בלתי מורשים להיכנס. שנית וחשוב אף יותר, הגעתו של רכב מהכיוון הנגדי היא כל מה שנדרש כדי שתתרחש תאונה שתסב נזקים משמעותיים לרכוש ואף לנפש. מחסום דוקרנים מסייע לנו להתמודד גם עם הבעיות הללו. הצבת הדוקרנים בכניסות לחניון, מונעת נסיעה נגד כיוון התנועה, ומכאן היא חיונית בכל חניון באשר הוא. התקנת ציוד בטיחות הכולל פסי האטה ודוקרנים ללא ספק ישפר משמעותית את הבטיחות האישית שלנו ושל הסובבים אותנו כשאנחנו מחפשים חניה בשטח הקטן והצפוף.

https://www.israelhayom.co.il/article/497593

 

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *