וועדת הכלכלה אישרה להקפיא את ייבוא האיירסופט עד לסוף השנה

apple-g6671b0931_640

וועדת הכלכלה אישרה להקפיא את ייבוא האיירסופט עד לסוף השנה; היו"ר ביטון: בעת הזאת השיקול הביטחוני קודם לכלכלי- כלי האיירסופט שימשו מחבלים בפיגועים האחרונים כולל הרוגים ופצועים

יו"ר הוועדה אמר כי בשל פניית ראש הממשלה אליו ולאחר סקירה ביטחונית שקיבל אודות נתוני השימוש בכלי האיירסופט בגל הטרור הנוכחי, אין מנוס מלהאריך את הצו עד לחודש דצמבר השנה; נציג בעלי מועדוני האיירסופט: הצו מחסל את העסקים שלנו

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ מיכאל ביטון, אישרה היום את בקשת משרד הכלכלה להאריך את הצו האוסר על ייבוא כלי איירסופט עד סוף השנה. כזכור, מדובר בישיבה רביעית של הוועדה בנושא בחודשים האחרונים, לאחר שבעבר אישרה הוועדה עצירת הייבוא לחודשיים ולאחר מכן אישרה עצירה לחודש נוסף ולפני כחודשיים אישרה שוב בקשה נוספת להקפאת ייבוא לחודשיים.

היו"ר ביטון אמר בפתח הדיון, כי בדיונים הקודמים דרשנו מהממשלה להאיץ את החקיקה ולא לייצר מצב שבו יש סיכון ביטחוני מחד, ומנגד  פגיעה בבעלי העסקים. בשל פנייה אישית של ראש הממשלה אליי כי מדובר בנושא בטחוני רגיש ובשל כך שהוצגו בפניי הוכחות חותכות מודיעיניות  על כך שיש החמרה במצב, משום שכלי האיירסופט שימשו בפועל לפיגועים האחרונים ולכלים האלה  היו גם הרוגים ופצועים, ובגלל שהכלים האלה משמשים לתשתית אימונים של טרוריסטים באיו"ש, לא אוכל להיות רגוע עד שלא אדע שעשינו את המעשה הנכון והוא להאריך שוב את צו איסור הייבוא עד לסוף השנה.

נציג משרד הכלכלה ינון אלרועי הסביר, כי הליך החקיקה שנועד להעביר את הסדרת השימוש בכלים לא צפוי להסתיים לפני תחילת 2023. אלרועי הזכיר כי הגבלת הייבוא מתייחסת לדגמים ספציפיים בלבד, וכי בהמשך השנה יאושרו מעל 1000 כלים שאינם חלים בצו הזה.

נציג יבואני ומשווקי כלי האיירסופט, גיא יצחקי אמר כי "זהו הצו הרביעי שהממשלה מבקשת לאשר. הכלים המדוברים בצו הם 90% מהעסקים שלנו. ברגע שהם מונעים ייבוא שלהם, הם הורגים את העסק שלנו. יו"ר הוועדה הבטיח לנו בפעם הקודמת שזאת תהיה הפעם האחרונה". על כך ענה ח"כ ביטון: "גל טרור שוטף את הארץ, ובמצב כזה אני צריך להחליט מה קודם למה- בטחון או כלכלה, ובעת הזאת הביטחון קודם לכל".

יו"ר הוועדה סיכם את הדיון ואמר כי משרדי הממשלה יכולים להביא את החוק הזה עוד לפני סוף השנה. אנחנו נקיים כאן דיון מעקב בחודש יולי. מבקש מנציגי משרד הכלכלה לפעול להאיץ את החקיקה כדי לצמצם את הפגיעה בבעלי העסקים, שנפגעו כתוצאה מההחלטה. כמו כן, ביקש ח"כ ביטון לפעול לעגן את נושא הייבוא והפיקוח על האיירסופט, ולהגדירו כספורט מוכר. מנציגי המשרד לביטחון פנים ביקש היו"ר לזמן נציגות מטעם היבואנים  למעבדת המשטרה לצורך הצגת והדגמת של כלי נשק אחד שהוסב לירי.

התקנה אושרה פה אחד.

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *