כוחות החירום וההצלה ישתמשו באירועי חירום בתוך מבנים ברחפנים זעירים אוטונומיים

Dr#1

רחפנים זעירים אוטונומיים יוכלו לשמש את כוחות החירום וההצלה באירועי חירום בתוך מבנים: ממשלות ישראל וארה"ב ישקיעו בפרוייקט טכנולוגי פורץ דרך

קרן BIRD, בשיתוף המשרד לביטחון הפנים והמשרד האמריקאי לביטחון המולדת, מכריזה על השקעה בפיתוח של חברות CyberBee הישראלית ו-Eyecloud.ai האמריקנית

קרן BIRD, הקרן הדו-לאומית ישראל-ארה"ב למחקר ולפיתוח תעשייתיים, אישרה השקעה בפרויקט חדשני ומשותף של חברת CyberBee הישראלית וחברת Eyecloud.ai האמריקאית, המפתחות יחד רחפן אישי אוטונומי לפעילות תוך מבנית, המתאים לשימוש כוחות החירום וההצלה. הפרויקט ישלב את יכולות התבונה המרחבית מבוססת וידאו של חברת CyberBee, המאפשרת ניווט תוך מבני באזורים משוללי ,GPS עם מצלמות ה-edge-AI ושרותי הענן של חברת Eyecloud, ויאפשר לרחפן קל משקל ומחיר לפעול באופן אוטונומי במרחב תוך-מבני.

הפרויקט נבחר על-ידי המשרד האמריקאי לביטחון המולדת (Department of Homeland Security) והמשרד לביטחון הפנים של ישראל, במסגרת תכנית BIRD HLS, וסך ההשקעה בפיתוח צפויה להגיע לכ-1.75 מיליון דולר. כמו בשנים קודמות, הפרויקטים המוגשים לתכנית BIRD HLS עוברים בדיקה קפדנית על-ידי נציגי המשרד לביטחון המולדת האמריקאי, רשות החדשנות הישראלית ומומחים מהמשרד לביטחון הפנים בישראל.

מאז 2016, המנהל הטכנולוגי במשרד האמריקאי לביטחון המולדת (DHS S&T) והמשרד לביטחון פנים הישראלי משתפים פעולה במימון פרוייקטים טכנולוגיים משותפים של חברות ישראליות ואמריקאיות בתחומי ביטחון הפנים והמולדת. שיתוף הפעולה כולל פיתוח טכנולוגיות בתחומים: פשעי סייבר, אבטחת תשתיות ומבני ציבור, ערים בטוחות ומוגנות, הגנת גבולות, מערכות אוויריות בלתי-מאוישות, וטכנולוגיות מתקדמות לכוחות חירום והצלה. הפרויקטים שנבחרים מספקים מענה לצרכי הביטחון של שתי המדינות והם בעלי פוטנציאל מסחרי משמעותי.

הגב' מייגן מאהלה, מנהלת המחלקה לשיתוף פעולה עם התעשייה במנהל הטכנולוגי (
S&T) של המשרד לביטחון המולדת (DHS) בארה"ב:
"המנהל הטכנולוגי במשרד לביטחון המולדת שמח לציין את השנה השביעית של שיתוף פעולה עם המשרד לביטחון פנים ועם קרןBIRD  במתן מענק לפרוייקט הנבחר של תכנית BIRD HLS לשנת 2022, פרוייקט שמציע התקדמות משמעותית ביכולות של כוחות החירום וההצלה. אנו מצפים להמשך הצלחתה של התכנית, שמחברת בין טכנולוגיה עילית וכישרון בארה"ב ובישראל, ותומכת בפיתוח פתרונות לביטחון המולדת של שתי המדינות".

ד"ר גד פרישמן, המדען הראשי במשרד לביטחון פנים:
"המשרד לביטחון פנים מחפש לאורך השנים כלים טכנולוגיים שיאפשרו לחזק את הביטחון במרחב הציבורי. אנו מאחלים לחברות הזוכות שיצליחו בפיתוח המערכת שתקדם את יכולות האימון של מגיבים ראשונים בשתי המדינות, תגדיל את יכולת התגובה ואת היעילות המבצעית שלהם. אנו מודים על שיתוף הפעולה בקידום טכנולוגיות חדשניות עם המשרד לביטחון המולדת של ארה"ב ועם קרן בירד לטובת ביטחון הציבור".

 

ד"ר איתן יודילביץ, מנכ"ל קרן BIRD:
"תוכנית BIRD HLS מייצרת הזדמנויות שיתוף פעולה ופיתוח עסקי ייחודיות עבור חברות ישראליות ואמריקאיות, והטכנולוגיות שמפותחות במסגרתה מוכיחות עצמן כגורם משמעותי בשיפור ביטחון הציבור וייעול עבודתם של כוחות החירום וההצלה".

 

אודות קרן BIRD

BIRD Foundation (Binational Industrial Research and Development) היא קרן דו-לאומית למחקר ולפיתוח תעשייתי ישראל-ארה"ב בתחומי הטכנולוגיה השונים. קרן בירד תומכת בפרויקטים מבלי לקבל אחזקות בחברות השותפות בפרויקט. כספי התמיכה מוחזרים כתמלוגים לאחר שמכירות המוצר החלו. מימון הקרן מוגבל לעד 50% מתקציב הפרויקט, החל משלב המחקר והפיתוח ועד לשלבים הראשונים של המכירות והשיווק. הקרן אינה דורשת תמורה במידה והפרויקט אינו מגיע לשלב המכירה.

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *