מוקד אמון הציגה את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום האבטחה בכנס הגילדה

1e9f97b5-5329-423f-bcd9-0b63249d34cd

קבוצת מוקד אמון מביאה את עתיד עולם האבטחה בכנס הגילדה, כשהציגה ארבע טכנולוגיות פורצות דרך ומובילות בישראל שנועדו להתמודד עם איומי סייבר, פריצות ועוד

 

מערכת אנליטיקה באמצעות בינה מלאכותית ומשדרגת מצלמות אבטחה ביתיות, מערכת פס הדריכה מבוססת חיישן לחץ, גדר אלקטרונית המונעת ניסיונות חדירה ולחצן מצוקה שפונה לשירותי סיור ומוקד מבצעי בזמן אמת

 

קבוצת "מוקד אמון" הציגה השבוע בכנס הגילדה, פלטפורמה שיתופית מבוססת קהילה של מנהלי ביטחון ותחומים משיקים אשר מתחברים יחד, את הטכנולוגיות החדשניות ביותר בתחום האבטחה, עליהן חתום איתן אשבל, מנהל תחום אנליטיקות וטכנולוגיות במוקד אמון. את הכנס הנחה דני קושמרו ובו דיברו ראש המוסד לשעבר יוסי כהן וראש האבטחה והרישוי במשטרה תנ"צ משה אדרי.

 

הקבוצה, שלמעשה העניקה חסות זהב לכנס, הציגה את חטיבת הטכנולוגיה שלה, ככזו שרואה את השילוב של האבטחה הפיזית ואת התמיכה הטכנולוגית המבוססת Ai וכמי שמתהדרת בשיתוף פעולה עם חברת davantis הספרדית שמעניקה לה יתרון גדול מאוד מבחינת איומי סייבר, המצלמות החכמות של חברת Mile Site וחברת d-fence הישראלית המתמחה בגדרות חכמים ופסי דריכה נסתרים אשר משמשים למניעה וסיכול לפני שלב הפריצה.

מערכת האנליטיקה – Emun Ai BOX

פיתוח טכנולוגי, פרי שת"פ עם חברות  davantisו-Mile Site, המשדרג את מערך המצלמות הקיים בבית פרטי/עסק. בזכות אלגוריתם ייחודי, בתמונה המתקבלת במצלמה, מסומן מקור הסכנה שאופיין תחילה בהגדרת אזורי התיחום כאזורים רגישים המחייבים בקרה, ובזכות מפרט פרמטרים מוסכם, של מאפייני גורמי הפריצה. המידע מופק בזמן אמת והתרעה על האירוע מועברת למוקד המבצעי של מוקד אמון, שמתחיל מידית להפעיל את הנוהל הרצוי. המערכת בעלת תקן עולמי ומאושרת על ידי חברות הביטוח.

 

הסיפור הטכנולוגי מאחורי מצלמת האנליטיקה :למערכת הקיימת מותקן "דוחס אנליטי" שדרכו מתבצע הניתוח החכם. נקבעים מראש קריטריונים של תיחום, אזורי בקרה ומאפיינים שהימצאותם מחייבת התרעה. דיוקה מגדיל סיכויים למניעת פריצה ונטרול אזעקות שווא. מבחינה טכנית ההתחברות פשוטה, כאשר אין צורך במצלמות חדשות אלא שדרוג לקיים (מתאים לרוב סוגי מצלמות האבטחה), לכל מצלמה מוגדרים החוקים שלה, ישנו חיבור למוקד אליו מגיעות ההתרעות וקיימת גם אפשרות למערכת כריזה, תאורה מרחוק ופתיחת שערים.

 

לחצן המצוקה "אמון SOS"
מאפשר להתחבר באופן מידי בשעת חירום אל שירותי הסיור ולמוקד המבצעי מסביב לשעון בלחיצת כפתור בודדת ובזמן בזק. טכנית, איתור המיקום מתבצע בזמן אמת דרך מערכת איתור לוויינית (GPS) באופן המאפשר זמינות בכל רגע ומכל מקום. כמו כן, הוא מאפשר תקשורת דרך ערוץ דיבור דו כיווני מהמכשיר. בנוסף, אפשר להתחבר דרכו אל היישומון המכשיר הטלפון הנייד ולהפעיל התראה במקרה של נפילה.

המכשיר החדש פותח בצורת טיפת מים אשר מיועד לתלייה כשרשרת, מחזיק מפתחות או כמוצר מוחבא בתוך התיק. בשל מגוון היכולות שלו מתאים "אמון SOS" לקהל יעד רחב כגון דיור מוגן, בתי אבות, מוקדי מצוקה, מבוגרים, חולי אלצהיימר, מטיילים בעולם, ילדים, מוקדי בטחון ועובדים בודדים.

מערכת פס הדריכה

מערכת הגנה המונעת כניסה לא רצויה בשיתוף חברת d-fence הישראלית. המערכת מתבססת על טכנולוגיה ייחודית של חיישני לחץ כך שהפעלת לחץ כמו השענת סולם על דופן המשטח, טיפוס, או דריכה על המשטח תגרום לקבלת התרעה. למרות זאת, המערכת אינה תלויה בתנאים סביבתיים או מגבלות תנאי השטח ולכן, אינה רגישה לבעלי חיים, צמחיה או פגעי מזג אוויר.

מערכת פס הדריכה מתחברת למרכז שליטה ובקרה ולכל מוקד בקרה מבצעי כמו כל מערכת התרעה אחרת. כמו כן, המערכת יכולה להתחבר למערכת אזעקה ולמצלמות האבטחה הקיימות באתר המוגן. פס הדריכה מורכב על גבי החלק העליון של המשטח וניתן להתאמה לחומת אבן, עץ, זכוכית או על פי דרישת הלקוח. יתרונה הבולט של המערכת הוא בכך שההתרעה ניתנת בזמן ניסיון החדירה – עוד לפני כניסה לשטח המוגן.

 

גדר אלקטרונית דקורטיבית

מאפשרת בקרה וגילוי של ניסיון חדירה לאתר המוגן באמצעות רגישות ברמת הגלאי הבודד, המתריע ומציין את המקום המדויק ממנו מבוצע ניסיון החדירה. טכנולוגית גדר אלקטרונית "חכמה" ניתנת להתקנה על גבי מכשולים מסוגים שונים: גדרות, שערים, חומות ואפילו קירות. מערכת גדר אלקטרונית מורכבת מגדר מתכת או מכשול המהווה את המכשול הפיסי בשטח, עליו, תותקן מערכת גלאים (סנסורים) אלקטרונים או מכאניים המסוגלים להתריע בפני חיתוך, פיסוק, הפעלת מתח (כתוצאה מטיפוס או הנחת סולם ע"ג הגדר), שינויי טמפרטורה (יעיל בפני שריפות קוצים) ועוד.

 

קיימים גם גלאים דיגיטליים מתוחכמים יותר הניתנים לכוונון ותחזוקה מרחוק לצורך שינויי רגישות ומניעת התראות שווא. מערכת גדר אלקטרונית מתחברת למרכז שליטה ובקרה ולכל מוקד בקרה מבצעי כמו כל מערכת התרעה אחרת. כמו כן, המערכת יכולה להתחבר למערכת אזעקה הקיימת באתר המוגן. גדר אלקטרונית הינה פלטפורמה למערכות התרעה אלקטרוניות ומאפשרת הוספת מיגון נוסף על-פי הצורך.

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *