עדכון הרגולציה על פסולת מסוכנת הנוצרת ומטופלת בישראל

johnny-brown-V-afy242gY4-unsplash

המשרד להגנת הסביבה מעדכן את הרגולציה על פסולת מסוכנת הנוצרת ומטופלת בישראל: מפרסם להערות הציבור את טיוטת תקנות החומרים המסוכנים, במטרה להתאים את נושא הפסולת המסוכנת לרגולציה האירופית המתקדמת, ולצמצם סיכון לבריאות הציבור ולסביבה

 

תמר זנדברג, השרה להגנת הסביבה: "המשרד להגנת הסביבה מצעיד את מדינת ישראל עוד צעד למימוש ההתחייבויות לארגון ה-OECD, באמצעות הסדרת הטיפול בפסולת מסוכנת. טיפול לא נכון בפסולת מסוג זה עלול לפגוע באדם ובסביבה, ולכן פועל המשרד לאחר עבודת מטה מקיפה, לבטל את תקנות רישוי העסקים הישנות ולהחליפן בתקנות מעודכנות בהתאם לחקיקה הבין-לאומית בתחום"

 

המשרד להגנת הסביבה מפרסם את טיוטת תקנות החומרים המסוכנים (פסולת מסוכנת) להערות הציבור, על-מנת לעדכן את הרגולציה החלה על פסולת מסוכנת הנוצרת ומטופלת בישראל, ולהתאים את רגולציית הטיפול בפסולת המסוכנת במדינת ישראל לנהוג בדירקטיבה האירופאית. זאת, בין היתר, כחלק מהתחייבות מדינת ישראל לארגון ה-OECD. מטרת השינוי להוביל לטיפול סביבתי וטוב יותר בפסולת המסוכנת ולצמצם את הסיכון לבריאות הציבור והסביבה.

 

ניתן להגיש הערות לטיוטת התקנות עד 6 בספטמבר 2021 בקישור הבא: .

 

פסולת מסוכנת מכילה חומרים בעלי תכונות סיכון כגון חומרים רעילים, דליקים, נפיצים ומסרטנים, אשר מטבעם יש בהם פוטנציאל גבוה לסיכון ולפגיעה לבריאות הציבור והסביבה. לכן, קיימת חשיבות רבה בהסדרת הטיפול בפסולת זו בהתאם לסטנדרטים בין-לאומיים המקובלים במדינות מפותחות.

 

נכון להיום, הטיפול בפסולת מסוכנת מוסדר בתקנות רישוי עסקים (סילוק פסולת חומרים מסוכנים). הגדרת הפסולת המסוכנת בתקנות אלה היא רחבה, ואינה כוללת התייחסות לתכונות הסיכון של הפסולת ואינה תואמת את ההגדרות המקובלות בעולם. במסגרת התקנות שמבקש המשרד להגנת הסביבה לקדם, תיקבע הגדרה מעודכנת לפסולת מסוכנת העולה בקנה אחד עם החקיקה הבין-לאומית.

 

התקנות החדשות שמוביל המשרד להגנת הסביבה מציעות אימוץ של עקרונות משלימים, שיביאו לטיפול סביבתי יותר בפסולת המסוכנת לאורך כל תהליך הטיפול. בנוסף, המשרד מקדם שימוש בטכניקה המיטבית הזמינה לטיפול בפסולת המסוכנת וקביעת אופן הגדרת סיום מעמד פסולת.

 

עיקרי התקנות המוצעות: הגדרה עדכנית יותר לפסולת מסוכנת; חובת בדיקה וסיווג של פסולת החשודה כמסוכנת על יצרן פסולת ובעל הפסולת; פינוי פסולת מסוכנת לאתרים שיאושרו, ולא רק לנאות חובב כברירת מחדל; מניעת סיכון ומפגעים וניהול פסולת מסוכנת – בתקנות החדשות ייקבעו סטנדרטים לטיפול סביבתי בפסולת, ובין היתר הוראות לעניין הובלת פסולת, אחסון, שילוט, דיווח ועמידה של מתקנים לטיפול בפסולת בטכניקה המיטבית הזמינה; טיפול בנושא תוצרי לוואי ועוד

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בוא נשמור על קשר!

נשמח לעדכן אותך בחדשות ובהצעות האחרונות שלנו 😎

אנחנו לא שולחים ספאם! למידע נוסף ניתן לקרוא את מדיניות הפרטיות שלנו.