עיצומים כספיים על שתי חברות בשל הפרת תנאים בהיתר רעלים בהיקף כולל של 1.3 מיליון שקל.

סיור באיזולאק. צילום - גלעד שלו, המשרד להגנת הסביבה

מזהמים ונקנסים: המשרד להגנת הסביבה הטיל עיצומים כספיים על שתי חברות ממרכז הארץ בשל הפרת תנאים בהיתר רעלים בהיקף כולל של 1.3 מיליון שקל: עיצום בסך 765 אלף שקל על חברת ש.מ.ר שיווק כימיקלים מנתניה ובסך 540 אלף שקל על חברת איזולק מראשון לציון

 

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: "לא נאפשר לחברות להפר את התנאים שאנו קובעים לשם הגנה על הציבור ועל הסביבה. נמשיך בפעולות האכיפה הנמרצות ונשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו – מנהליים ופליליים במידת הצורך – כדי למנוע מפגעים סביבתיים ולשמור על בריאות הציבור"

 

תיעוד הליקויים מסיורים שנערכו: https://drive.google.com/drive/folders/1ppl9uV8TUxvgAM6JLr5QaKmpnliCZhIS?usp=sharing

 

המשרד להגנת הסביבה הטיל באחרונה עיצומים כספיים על שתי חברות באזור מרכז הארץ בגין הפרת הוראות חוק החומרים המסוכנים, תשנ"ג – 1993 ועיסוק ברעלים בניגוד לתנאי היתר רעלים.  על חברת ש.מ.ר, שממוקמת באזור נתניה, הטיל המשרד עיצום כספי בסך 765,648 שקל ועל חברת איזולק שממוקמת באזור ראשון לציון המשרד הטיל עיצום כספי בסך 540,456 שקל.

 

חברת ש.מ.ר שיווק כימיקלים, מייצרת ומשווקת מדללים לצבעים, שמנים וכימיקלים, ופועלת באזור התעשייה נתניה. המשרד להגנת הסביבה הטיל על החברה עיצום כספי בגין חמש הפרות חמורות של תנאים בהיתר רעלים. במהלך סיור של נציגי מחוז מרכז של המשרד להגנת הסביבה במפעל החברה, התגלו הפרות של תנאים העוסקים בחובות אחראי הרעלים במפעל; עיסוק ברעלים בכמות העולה על הקבוע בהיתר; אחסון רעלים ופסולת מסוכנת; שילוט רעלים ופסולת מסוכנת באופן לקוי וכן ניהול פנקס רעלים באופן לקוי.

 

חברת איזולק מייצרת ומייבאת צבעים ופועלת בראשון לציון. המשרד להגנת הסביבה הטיל על החברה עיצום כספי בגין ארבע הפרות בהיתר הרעלים, בעקבות סיור פיקוח שביצעו נציגי מחוז מרכז של המשרד להגנת הסביבה. בסיור התגלו הפרת תנאים בהיתר הרעלים העוסקים באחסון חומרים מסוכנים; הפרת תנאים בהיערכות לחירום; הפרת תנאים בטיפול בפסולת מסוכנת והפרת תנאים הנוגעים לשילוט חומרים מסוכנים.

 

בשל ההפרות, ולאחר בחינת טיעוני שתי החברות כנגד הכוונה להטיל עליהן עיצומים כספיים, החליט יצחק בן דוד, סמנכ"ל בכיר לפיקוח ואכיפה במשרד להגנת הסביבה להטיל על שתי החברות את העיצומים הכספיים ולהפחית את שיעורם, בהתאם לתקנות ההפחתה.

 

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *