"עלות השחר" סיורי ביקורת במפעלים המכילים חומרים מסוכנים

balloon-g64a9a7f1a_640

"עלות השחר": במסגרת היערכות פיקוד העורף לתרחיש פגיעה במפעלים המכילים חומרים מסוכנים, גורמי המקצוע של המשרד להגנת הסביבה מבצעים סיורי ביקורת משותפים במפעלים לבחינת עמידתם בהנחיות פיקוד העורף למיגון בטיחותי

 

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, אמרה בסיום הערכת מצב עם גורמי המקצוע במשרד: "אנו מסייעים להמשך רציפות והמשך תפקוד בתעשייה וברשויות המקומיות. בשעת חירום ביטחונית כמו זו שאנו נמצאים בה בימים אלה, אנו מלווים את גורמי המקצוע בפיקוד העורף בכל הקשור להיערכות ולמיגון המפעלים, ונמשיך לעמוד לרשות הרשויות וכלל הגורמים. הנחיות פיקוד העורף הוכחו כמצילות חיים, ויש לפעול לפיהן בקבלת התרעה על ירי רקטות"

 

"עלות השחר": בשעת חירום ביטחונית כמו זו שבה אנחנו נמצאים בימים אלה, פיקוד העורף הוא הגוף האחראי לתפעול אירועים ביטחוניים ותחת אחריותו מיגון אתרים ומפעלים המכילים חומרים מסוכנים שפגיעה בהם יכולה להוות סכנה לציבור ולסביבה. המשרד להגנת הסביבה, שהוא הגוף המנחה הלאומי לטיפול בחומרים מסוכנים, מלווה בימים האחרונים את גורמי המקצוע בפיקוד העורף בכל הקשור להערכות ומיגון המפעלים.

 

בהערכת המצב שקיים היום המשרד להגנת הסביבה בראשות השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג; מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה, גלית כהן; סמנכ"לית בכירה לרישוי תעשיות, שולי נזר; מנהל מחוז דרום, אמיר זלצברג; מנהלת אגף חירום וסייבר, לילך פדלון וגורמי מקצוע נוספים, נסקרו כלל הפעולות שמבצעים בימים האחרונים גורמי המקצוע של המשרד יחד עם נציגי פיקוד העורף. במסגרת זו בוצעו סיורים בעשרות מפעלים בטווח של 0 עד 40 ק"מ, שבמסגרתם נבחן מיגון המפעלים, תפקוד צוותי החירום, מלאי החומרים המסוכנים ועוד.

 

גורמי המקצוע במחוז דרום של המשרד להגנת הסביבה וכונני מערך החירום של המשרד ימשיכו לבצע ביקורות בשטח ולהעביר הנחיות. המשרד מחדד כי הנחיות פיקוד העורף הוכחו כמצילות חיים וכי יש להישמע להן.

 

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *