האם תרופה לקורונה תצליח לאפשר התיישבות בחלל?

Expedition 39 Flight Engineer Rick Mastracchio of NASA is carried in a chair to a medical tent just minutes after he and Expedition 39 Commander Koichi Wakata of the Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA), center, and Soyuz Commander Mikhail Tyurin of Roscosmos landed in their Soyuz TMA-11M spacecraft near the town of Zhezkazgan, Kazakhstan on Wednesday, May 14, 2014. Wakata, Tyurin and Mastracchio returned to Earth after more than six months onboard the International Space Station where they served as members of the Expedition 38 and 39 crews. Photo Credit: (NASA/Bill Ingalls)

החומר הפעיל בתרופה הישראלית לקורונה –
יכול לאפשר לבני אדם להתיישב בחלל

 בעוד כשבועיים, תמריא טיסת AX-1 לחלל בהתרגשות רבה – הבעיה היא שהיעדר הכבידה בחלל עם שילוב הקרינה הקוסמטית פוגע בבריאותם של האסטרונאוטים, ולהם מחכה תהליך שיקום ארוך בחזרה ארצה בעזרת החומר הפעיל לתרופה לקורונה שפיתחה חברת אמורפיקל הישראלית, ובעזרת סוכנות החלל NASA – יתבצע ניסוי מיוחד בחלל האם תרופה לקורונה תצליח לאפשר התיישבות בחלל?

 

אם חשבתם שהמירוץ לחלל בין המעצמות ארה"ב ורוסיה הסתיים, אז כנראה שלא ממש. אולי בעוד כשבועיים, צפויה להמריא טיסת AX-1 לחלל שתלווה בהתרגשות רבה, אך האפשרות להתיישב בחלל קצת רחוקה. כשהאסטרונאוטים יחזרו ארצה, הם יצטרכו לעבור שיקום ממושך של כ-5 שנים כתוצאה מהשהות הממושך בחלל. היעדר כוח כבידה וקרינה קוסמית רבה פוגעים בבריאותם של השוהים בחלל. במהלך שהייה של שישה חודשים בלבד בחלל, אסטרונאוט צפוי לאבד כ-30% ממסת השריר, 9% ממסת הגוף, לסבול מבעיות בלב ובראייה ואף מסיכון מוגבר לחלות במחלות סרטן. אך האם החומר הפעיל של תרופה לקורונה שפיתחה חברת אמורפיקל הישראלית נותן תקווה להתיישבות בחלל?

 

 

התרופה הישראלית לקורונה, AMOR-18, שפיתחה חברת אמורפיקל, נמצאת כרגע בשלב ניסוי מתקדם. התרופה מיועדת לחולים במצב בינוני עד אנוש וניתנת לחולים באמצעות אינהלציה. החומר הפעיל בתרופה – ACC – המבוסס על מינרלים ננו-אמורפיים בשילוב עם קרבונט, מווסת את רמת החומציות (PH) בנוזל הבין תאי בגוף, ובכך חוסם את פעילות ההתרבות של הנגיף ומונעת ממנו לחדור לתאי הגוף. לאחרונה, החליטה ועדת הלנסיקי בביה"ח 'זיו' לאשר את התרופה לטיפול בכלל חולי הקורונה בזיו. כעת, ע"פ החברה, החומר הפעיל ACC צפוי לאפשר לבני האדם התיישבות בחלל.

 

בעזרת טיסת AX-1 לחלל של אילון מאסק ובעזרת סוכנות החלל NASA, צפויים להתבצע שני ניסויים של אמורפיקל בחלל: גדילה והתמיינות של תאי שריר ועצב הומניים. לפי השערות הניסוי, מינרליים ננו-אמורפיים (ACC) בשילוב עם קרבונט, מסייעים לטפל בתהליך החומצי ע"י הפיכתו של הקרבונט לבי-קרבונט שמווסת את התהליך החומצי בגוף. יוני הסידן משקמים את תאי השריר והעצם. ה-ACC מטפל בתהליכים חומציים נרחבים ומונע איבוד מסות של שריר ועצם, מה שיאפשר שהות ממושכת בחלל ובסופו של דבר – התיישבות בחלל.

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *