חברת רפא קיבלה אישור FDA למזרק אוטומטי מציל חיים – ראשון מסוגו בעולם אשר פותח בשיתוף משרד ההגנה האמריקאי

מיפעל רפא בהר חוצבים בירושלים  - הצילום באדיבות חברת רפא - 4

חברת רפא שמחה לבשר על קבלת אישור ה FDA האמריקאי למזרק אוטומטי המכיל 10 מ"ג מידזולם, ראשון מסוגו בעולם, המיועד לטיפול בסטטוס אפילפטיקוס, או פרכוסים חוזרים, במבוגרים, התקפים הנגרמים גם במקרים של חשיפה לגז עצבים. פיתוח המוצר הינו פרי שיתוף פעולה נוסף של חברת רפא עם משרד ההגנה האמריקאי אשר הניב בשנת 2017 את  מזרק האטרופין האוטומטי של רפא. על פי משרד ההגנה האמריקאי, מזרק המידזולם הוא שיפור לעומת מזרק הדיאזפאם המשמש אותם כיום ולפיכך יחליף אותו.

אישור ה-FDA התקבל בהליך מואץ אשר מעיד על חשיבות המוצר והצורך הדחוף בו. תהליך הרישום ארך פחות מחמישה חודשים במסגרת שיתוף פעולה בין משרד ההגנה של ארצות הברית וה-  FDA האמריקאי.

על פי הקווים המנחים של האיגוד האמריקאי לאפילפסיה, מידזולם במתן דרך השריר הינו טיפול תרופתי בקו ראשון בסטטוס אפילפטיקוס. החידוש שמביאה חברת רפא הינו בצורת המתן של מידזולם במזרק אוטומטי הניתן בהזרקה לשריר הירך (ניתן לשימוש גם דרך ביגוד), באופן פשוט ומהיר שאינו דורש פתיחת וריד (intravenous line). מדובר ביתרון משמעותי לשימוש בשטח בשעת חרום, משום שטיפול מהיר מפחית נזקים העלולים להתפתח עקב פרכוס מתמשך.

המזרק פותח בישראל ומיוצר במפעל חברת רפא בירושלים והוא כבר משווק בטריטוריות אחרות תחת אישור חירום.

מזרק המידזולם הוא תוספת חשובה לקו המזרקים של רפא, שכולל מספר פורמולציות לשעת חירום.

אמיר לוין, מנכ"ל רפא, הסביר כי: "אנו גאים באישור שקיבלנו מה – FDA למוצר מציל חיים זה. מדובר במוצר כחול לבן המהווה בשורה משמעותית בעולם רפואת החירום ובכך מחזק את היותה של רפא גורם מפתח באספקת פתרונות חירום רפואיים לצבאות, ממשלות, וצוותי חירום בארץ ובעולם".

רועי שי, מנהל פתרונות חירום ברפא, הוסיף כי: "לשימושיות הנוחה במזרק אוטומטי משמעות רפואית רבת משקל הן בטיפול המיידי והן לטווח הארוך, שכן מחקרים קליניים הוכיחו כי טיפול מהיר בסטטוס אפילפטיקוס קשור ישירות לחזרה מהירה יותר לשגרה, ולהפחתת סיכון לנזק נוירולוגי מתמשך ובלתי הפיך. מדובר במוצר שיוכל לסייע בהצלת חיים רבים ברחבי העולם".

חברת רפא הישראלית נוסדה בשנת 1937, והיא ממוקמת בירושלים. רפא היא אחת מחברות התרופות המובילות בישראל ומהווה שחקן גלובלי בעולם הפתרונות למצבי חירום רפואיים, בהיותה ספק של מספר מזרקים אוטומטיים שונים לסוכנויות ממשלתיות, צבאות ואוכלוסיות אזרחיות.

יכולותיה של רפא כוללות את כל שרשרת האספקה, החל במחקר ופיתוח, כמו גם ייצור בסטנדרטים בינלאומיים (המקובלים על ה US-FDA ו-EMA) וכלה בשיווק ומכירות.

עם ניסיון מוכח בשיווק מוצרי נישה כגון תרופות יתום, לרפא יש שיתופי פעולה ארוכי שנים עם יצרני תרופות מקור מובילים כגון United Therapeutics, Helsinn, Zambon, Galderma, Dr. Falk ו-Mundipharma, במגוון תחומים טיפוליים הכוללים אונקולוגיה, המטולוגיה, דרכי נשימה, גסטרואנטרולוגיה ודרמטולוגיה.

בעלת השליטה ברפא היא קרן ההשקעות פימי, קרן ההשקעות הפרטית המובילה בישראל, עם ניסיון מוכח מעבר ל-25 שנים ונכנסים תחת ניהולה בשווי 7 מיליארד דולר. מאז הקמתה, הביצועים של  קרן פימי היו יוצאי דופן הן בסטנדרטים מקומיים והן בסטנדרטים עולמיים לאחר שהשלימה קרוב ל-100 השקעות.

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בוא נשמור על קשר!

נשמח לעדכן אותך בחדשות ובהצעות האחרונות שלנו 😎

אנחנו לא שולחים ספאם! למידע נוסף ניתן לקרוא את מדיניות הפרטיות שלנו.