חוקרים ויזמים הגיעו לאוניברסיטת בר-אילן בחיפוש אחר טכנולוגיות מאריכות חיים

שמרת שוורץ, זהר ינון, עמרי עמירב דרורי, אריאל סלע, סמי סגול, עומרי קורן, סיגל הראל. צילום דוברות אוניבסריטת בר-אילן

 

"כל מי שעוסק בזקנה, המספרים הם בעדנו. בעוד פחות מ-30 שנה, יחיו בעולם 2 מיליארד איש מעל גיל 60 " (רועי קורן, מנכ"ל SeniorMarket).

 

חוקרים ויזמים הגיעו לאוניברסיטת בר-אילן בחיפוש אחר טכנולוגיות מאריכות חיים

 

 

"היתרון הגדול של מדינת ישראל שהיא יודעת להיכשל נהדר. מדינות לומדות מאתנו איך להיכשל ולרוץ לפרויקט הבא. אנחנו כל הזמן זזים קדימה" , אמרה שמרת שוורץ מרשות החדשנות, בהתייחסה למשבר בעקבות נפילת הבנקים בארה"ב.

 

אוניברסיטת בר-אילן קיימה השבוע מפגש יזמים וחוקרים בנושא טכנולוגיות לאריכות חיים, במסגרת  פעילותו של מרכז UNBOX ליזמות באוניברסיטה. באירוע, שהובילו אריאל סלע, מנכ"ל ממרכז אנבוקס ורועי קורן מנכ"ל SeniorMarket, לקחו חלק זהר ינון, מנכ"ל ומשנה בכיר לנשיא, אוניברסיטת בר-אילן, איש העסקים סמי סגול, פרופ' חיים כהן, ראש מרכז סגול לחקר מנגנוני הזדקנות מאוניברסיטת בר-אילן ד"ר עמרי עמירב דרורי, שותף בקרן NFX ומנכ"ל חברת Renewal bio, שמרת שורץ, מנהלת בכירה, פיתוח עסקי, רשות החדשנות, ועוד.

 

זהר ינון, מנכ"ל ומשנה בכיר לנשיא אוניברסיטת בר-אילן, דיבר באירוע על התרומה של האוניברסיטה לנושא: "פה בבר-אילן יושבת תכנית  פסיפס, מיזם הדגל של מדינת ישראל  לבניית בנק של נתוני עתק שיונגש לטובת הקהילה המדעית, הקהילה הרפואית הקלינית וכן חברות הזנק ותעשיות הבריאות".

 

שמרת שוורץ, מנהלת הפיתוח העסקי של רשות החדשנות, התייחסה למשבר שנוצר בהייטק בעקבות סגירת בנק svb: "אנחנו מנסים יחד עם האוצר להבין את היקף הבעיה ולראות איך המדינה יכולה לסייע לחברות. ככל הנראה תהיה פה השפעה על ההייטק הישראלי בטווח הארוך. אני  מודאגת מהסטארטאפים הקטנים שעשויים להיפגע יותר, ביניהם גם סטארטאפים בתחום הביוטק והארכת חיים.

 

היתרון הגדול של מדינת ישראל שהיא יודעת להיכשל נהדר. מדינות לומדות מאתנו איך להיכשל ולרוץ לפרויקט הבא. אנחנו כל הזמן זזים קדימה"

 

ד"ר עמרי עמירב דרורי, שותף בקרן NFX ומנכ"ל חברת " :Renewal bio אנחנו רגילים לחיות במדינה שבה האוכלוסיה צומחת באופן מהיר. בהרבה מדינות בעולם האוכלוסיה יורדת ותמשיך לרדת (סין תרד מ 1.4 מיליארד ל 650 מיליון איש ב 30 שנה הקרובות). יש הבנה של ממשלות שכל שנה שמאריכים את תוחלת החיים הבריאים (healthspan) שווה טריליונים של דולרים בהוצאות הבריאות ותוספת פרודוקטיביות של האוכלוסיה. הטכנולוגיה שאנחנו בונים בחברת רניואל יכולה להאריך את תוכלת החיים וגם מאפשרת לייצר ביציות לאפשר לנשים לעשות ילדים אחרי גיל הבלות".

 

פרופ' חיים כהן, ראש מרכז סגול להארכת חיים באוניברסיטת בר-אילן, מודאג מהשפעת המשבר הכלכלי על ההשקעות בתחום :"חקר ההזדקנות מבוסס על קרנות מחקר ועל פילנתרופים. נדרשת כאן יכולת הסתכלות לטווח ארוך וסבלנות. לכן אנחנו לא מתאימים לכל משקיע".

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

One Comment

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *