מונופול הפעלת האמבולנסים לטיפול נמרץ נשבר

אמבולנסים לטיפול נמרץ של חלק מהחברות שישתתפו בהכשרה. קרדיט איחוד האמבולנסים בישראל

מונופול הפעלת האמבולנסים לטיפול נמרץ נשבר וכעת החברות הפרטיות מצטרפות ויגדילו את השירותים ברפואה הדחופה בישראל

מונופול הפעלת האמבולנסים לטיפול נמרץ (צוות רפואי בראשות פראמדיק) שהיה בבלעדיות עד היום רק על ידי מד"א עובר מהפך ורגולציה.

באוניברסיטת אריאל בשומרון יחלו להכשיר צוותים של החברות הפרטיות לקבלת אישור בהפעלת אמבולנסים לטיפול נמרץ ובכך יוכפל הכח הרפואי הטרום אשפוזי במדינת ישראל.

את ההכשרה יעברו הצוותים הרפואיים של החברות הפרטיות, שאושרו על ידי משרד הבריאות באוניברסיטת אריאל בשומרון.
מערך ההכשרה יצא לאור הודות להבנה בדרישה להרחבת השירותים בתחום הרפואה הדחופה לאזרחים ובשיתוף פעולה יוצא מן הכלל בן ארגון איחוד האמבולנסים בישראל לתחום מערך ההצלה במשרד הבריאות.

כבר השבוע התבשרו החברות הפרטיות, שהגישו בקשה להפעלת אמבולנס לטיפול נמרץ ואושרו, הודעה על פתיחת הקורס מורשי אט"ן באוניברסיטת אריאל שיימשך כשבועיים ימים.

על ידי הרחבת מתן השירותים לאמבולנס טיפול נמרץ בחברות הפרטיות במשק, האפליה הקיפוח של המגזר העסקי והפרטי שהיה עד היום לא קיים יותר. בהרחבת נותני השירותים לאזרח והגברת התחרות ייהנו האזרחים ויקבלו במדינה שירות מהיר יותר, מקצועי יותר ואישי יותר.

באיחוד האמבולנסים בישראל ביקשו לציין ולהדגיש: "בכך אנו מתקדמים שלב נוסף במאבק החשוב שאנו מובילים להפעלת אמבולנסים לטיפול נמרץ בחברות הפרטיות, אשר יעניקו לאזרחים שירות מקצועי וטיפול טרום אשפוזי מהיר יותר במדינת ישראל".

אפי פלדמן, מנכ"ל איחוד האמבולנסים בישראל: "בשם חברות האמבולנסים הפרטיות בישראל אני רוצה להודות לאנשי משרד הבריאות ובראשם למנהל תחום ההצלה החדש במשרד, מר יאיר חברוני, אשר קידמו צעד מבורך זה בדרך להפעלת אט"נים גם בחברות הפרטיות, דבר אשר יאפשר לתת שירות איכותי וטוב יותר לטובת אזרחי מדינת ישראל".

מאוניברסיטת אריאל נמסר שבמרכז הסימולציות הרפואיות באוניברסיטה יפתח בקרוב קורס ראשי צוותים(מורשה אמבולנס טיפול נמרץ):
"המצב כיום בישראל מאפשר לחברות אמבולנסים פרטיות להפעיל ניידות טיפול נמרץ רק כאשר נמצאים על האמבולנס פראמדיק ורופא, למעט מד"א שמבצעת קורס פנימי ומאיישת את ניידות טיפול הנמרץ שלה בפראמדיקים.

יוזמה חדשה של משרד הבריאות מאפשרת למרכז הסימולציות באריאל בלעדיות לביצוע קורס מרוכז שבמסגרתו יוכשרו פראמדיקים כראשי צוותים ויוכלו לאייש את ניידות הטיפול הנמרץ של החברות הפרטיות ללא נוכחות רופא".

נריה נסים אחראי מרכז הסימולציות הרפואיות באוניברסיטת אריאל: "אנחנו מברכים על היוזמה ושמחים שמשרד הבריאות בחר בנו לביצוע קורס חשוב זה שעתיד לשפר את הטיפול בטרום בית חולים".

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *