פרוייקט לצמצום ולמניעת מפגעי רעש

balloon-g64a9a7f1a_640

אפשר קצת שקט? המשרד להגנת הסביבה ומערך הדיגיטל הלאומי יוצאים בפרויקט בשיתוף ארבע רשויות מקומיות לצמצום ולמניעת מפגעי רעש, באמצעות התקנת גלאים שינטרו וימפו את הרעש במרחב העירוני

 

לשלב הראשון של הפרויקט נבחרו הערים כפר-סבא, פתח-תקווה, ראשון לציון ולוד

 

 

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "אנחנו מתחילים היום מסע חשוב לניטור גורם זיהום מהותי במרחב העירוני: רעש סביבתי. הקמת המיזם בשיתוף מערך הדיגיטל הלאומי, מהווה צעד נוסף בשיפור איכות החיים של התושבים הסובלים יום יום מרעש סביבתי. המשרד להגנת הסביבה ימשיך להוביל מיזמים חדשניים לחיזוק ושיפור איכות הסביבה ובריאות הציבור"

 

מנכ"לית מערך הדיגיטל הלאומי, שירה לב עמי: "מערך הדיגיטל הלאומי רואה חשיבות גבוהה בקידום פתרונות דיגיטליים שישפרו את איכות החיים של התושבים ומסייעים למשרד הגנת הסביבה והרשויות המקומיות לצמצם ולמנוע מפגעי סביבה. פרויקט 'ערים שקטות' מהווה את השלב הראשון בניטור ובמיפוי של כלל מפגעי סביבה במרחב העירוני, מתוך מטרה לקבל החלטות מבוססות נתונים לצורך שיפור רווחת החיים של התושבים. מערך הדיגיטל רואה את עצמו כשותף בפרויקט ולפריסתו בצורה רחבה ברשויות המקומיות"

 

 

המשרד להגנת הסביבה, בשיתוף פעולה עם מערך הדיגיטל הלאומי ועם רשויות מקומיות, משיקים פרויקט רחב היקף להתקנת גלאי רעש קטנים בערים, שיאפשרו לאסוף נתוני רעש באופן רציף ולהתריע בזמן אמת על מפגעי רעש.

 

מטרדי רעש פוגעים לא רק באיכות החיים, אלא גם בבריאות הפיזית והנפשית של הנחשפים אליהם, בנוסף לפגיעה ביכולותיהם הקוגניטיביות ובפריון עבודתם. המשרד להגנת הסביבה, הרשויות המקומיות והמשטרה מקבלים מדי שנה מאות אלפי תלונות על מטרדי רעש, רובם ככולם מתרחשים במרחבים עירוניים.

 

במסגרת פרויקט "ערים שקטות" מקדם המשרד מגוון כלי מדיניות רגולטוריים, כלכליים ואינפורמטיביים במטרה לצמצם ככל הניתן את מטרדי הרעש במרחב הציבורי.

 

לשלב הראשון של הפרויקט נבחרו הערים כפר-סבא, פתח-תקווה, ראשון לציון ולוד. בערים אלו יותקנו גלאים שיקושרו למערכות המידע המקומיות. הגלאים יאפשרו לרשויות לקבל התראות בזמן אמת על חריגות מרמות הרעש החוקיות, להגיב בהתאם ובכך לסייע לרווחת התושבים. בנוסף, יאפשר הפרויקט לייצר "מפות רעש", שיציגו לתושבים את רמות הרעש הממוצעות באזורים מסוימים בעיר.

 

הרשות שנבחרה לקבל את המספר הגבוה ביותר של הגלאים (כ-100) במסגרת הפרויקט היא כפר-סבא, הנחשבת לאחת הרשויות המקומיות המובילות בתחומי איכות הסביבה.

 

מטרת הפרויקט היא להוכיח את ההיתכנות הטכנולוגית ואת התועלות העירוניות והמשקיות הנובעות ממנו, על מנת להרחיב את השימוש בטכנולוגיות מתקדמות לצמצום מפגעי רעש בערים ברמה הלאומית.

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בוא נשמור על קשר!

נשמח לעדכן אותך בחדשות ובהצעות האחרונות שלנו 😎

אנחנו לא שולחים ספאם! למידע נוסף ניתן לקרוא את מדיניות הפרטיות שלנו.