רוב מוסדות הפנאי והתרבות לילדים: "אנחנו לא מסוגלים לממן עמדת בדיקות מהירות לתו ירוק"

בדיקת קורונה מהירה, התמונה באדיבות סופיה ישראל - 9

סופיה ישראל: "נגיש לאישור משרד הבריאות ערכה פשוטה וזולה המאפשרת לילדים לדגום את עצמם לבד או בעזרת ההורים ולצאת מהבית עם תוצאה שלילית שתעניק כניסה לפעילות".

בהמשך להודעת משרד הבריאות לקראת מימוש הפעימה הרביעית והשקת הבדיקות המהירות החל מיום ראשון 21.3.2021 ופרסום מדריך לקראת הפעימה הרביעית, מסופיה ישראל נמסר בתגובה: "שוחחנו עם מאות בעלי עסקים בתחום הפנאי והתרבות הפועלים בתו ירוק. לצערנו רובם אומרים לנו שהם לא מסוגלים לממן הצבה של עמדה לבדיקות מהירות או להטיל את העלות על ההורים.

כך יוצא שהמקומות האלו שחלקם הגדול מיועדים לילדים, לא יכולים להכניס נבדקים בעלי תוצאה שלילית והם נאלצים לא להכניס ילדים ואנשים שאינם מחוסנים.

נערכנו ליום הזה, בו התו ירוק יכובד גם באמצעות בדיקה מהירה עם תוצאה מיידית בתוך 15 דקות, נפגשו ודיברנו עם מאות עסקי פנאי, ספורט כושר ותרבות. רתמנו את הניסיון שצברנו במוסדות בריאות רבים ובאיים הירוקים, אבל רובם ובעיקר מקומות שעורכים פעילויות לילדים אומרים שהם לא יכולים להוציא לפועל את המתווה הזה במימון עצמי או לגלגל את העלות על ההורים והצרכנים.

זו הסיבה שכבר בשבוע שעבר פנינו למשרד הבריאות בהצעה למתווה מסובסד באמצעות מתחמי בדיקות מהירות ציבוריים אשר ישרתו במקביל הרבה עסקים וילדים וימוקמו באזורי בילוי ופנאי על בסיס המודל שכבר עובד בניו יורק.

יש לנו אמפטיה גדולה לבעלי העסקים ולהורים ויודגש שמדובר בעיקר בפעילויות לילדים. לכן חשוב להבין שגם אם החברות יורידו דרמטית את מחיר הבדיקה עדיין ישנן עלויות נלוות כמו ציוד מיגון לצוות הדוגם שמשרד הבריאות דורש, שכר מינימלי לצוות וצורך לדווח למשרד הבריאות. את כל אלו צריכים לממן העסקים וההורים".

עוד הדגישו בסופיה ישראל מקבוצת רימיפארם: "עד שניתן יהיה לחסן בני נוער וילדים (או לייבא בדיקות עצמיות) ראוי שבדומה לחיסונים, המדינה תישא בחלק מהעלות של החזרה לחיים עבורם. בנוסף ראוי לשקול שתוצאות הבדיקה שיופיעו באפליקציית התו הירוק ישרתו את הנבדק למספר פעילויות במהלך 72 – 48 שעות מבלי שיצטרך להיבדק מחדש שוב ושוב בכל בית עסק".

לסיכום ציינו בסופיה ישראל: "נגיש לאישור משרד הבריאות ערכה פשוטה וזולה שפותחה על ידי חברת קווידל (Quidel) האמריקאית הכוללת מטוש אף עדין המאפשרת לילדים לדגום את עצמם לבד או בעזרת ההורים ולקבל תוצאה מיידית בדומה למשטח גרון ביתי מהיר ולצאת מהבית עם תוצאה שלילית שתעניק כניסה לפעילות. הן ימכרו ברשתות הפארם או יחולקו במוסדות החינוך, בעזרתן ניתן יהיה לבצע דיגום עצמי בבית בלי העלות של המכשיר או איש הצוות המקצועי, אך עד שתאושר יש לשקול מתווה מסובסד".

סופיה היא פריצת דרך טכנולוגית בעזרתה ניתן לקבל תשובה בתוך 15 דקות ללא תלות במעבדה. כל מכשיר פועל בקצב של כ -100 בדיקות בשעה ומזהה את נגיף הקורונה עם 96.7% רגישות וכן את המוטציות והזנים החדשים. עד כה כבר הותקנו מכשירים שרכש משרד הבריאות, בבתי אבות, בפיקוד העורף, בחדרי מיון, בקופות החולים, בוועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה – 24  ובאיים הירוקים באילת ובים המלח.

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *