"אנו דוחים מכל וכל את הניסיון להשוות בין האסון בביירות לבין מצב המפעלים במפרץ חיפה המנוהלים על פי תקני הבטיחות המחמירים ביותר במערב אירופה"

yaoqi-lai-7iatBuqFvY0-unsplash

חנן סונטג, יו"ר וועד עובדי בזן ודורון ניסן, יו"ר מועצת עובדי בזן:

 

"אנו דוחים מכל וכל את הניסיון להשוות בין האסון בביירות לבין מצב המפעלים במפרץ חיפה המנוהלים על פי תקני הבטיחות המחמירים ביותר במערב אירופה"

 

המפעלים במפרץ חיפה עומדים בכללים והתקנים של בטיחות ואיכות הסביבה כפי שנקבעים על ידי המדינה ועובדים כיום בהתאם לתקנים המחמירים ביותר במערב אירופה והושקעו בהם סכומי עתק בכל הקשור לבטיחות, זיהום הסביבה והפליטות מהמפעלים.

 

ליאור שמואלי, יועץ איכות סביבה מוביל בתחומו אומר כי: "מדובר בהשוואה משוללת כל יסוד בין אחסון לא מפוקח של 2,750 טון של חומר נפץ (אמוניום ניטרט הוא חומר נפץ) בלבנון לבין מפעלים במפרץ חיפה המאחסנים דלקים וחומרי גלם אחרים תחת פיקוח ותקני בטיחות מהמחמירים ביותר בעולם, עם היתרי רעלים, סקרי סיכונים ורגולציה אירופאית"

 

חשוב להבין שכמעט בכל עיר נמל בעולם (לדוגמא: ברצלונה, רוטרדם, המבורג) יש מיכלי דלקים ומפעלים כימיקלים, כי זה חלק בלתי נפרד מאורח החיים המודרניים. כל משק מתקדם וגם המשק הישראלי חייב חומרי גלם כאלה ואחרים (אמוניה הכרחית בכל בית קירור) וכל כלי הרכב (גם רכב היברידי, ואפילו רכב חשמלי) צורכים דלק.

 

אנו קוראים לכל מקבלי ההחלטות לא להיגרר להשוואה שכזאת כי מדובר בדמגוגיה זולה והונאת הציבור

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *