בזק תתרום אלפי תאים של טלפונים ציבוריים בהם יותקנו מכשירי דפיברילטור

ahmet-sali-JHFe1PbsFWE-unsplash
  • מבחינת בזק מדובר בפרויקט שהוא "win-win", גם תרומה משמעותית להצלת חיים וגם אפשרות למחזור

לאור קידום הסרת טלפונים ציבוריים על ידי רשויות מקומיות ברחבי הארץ בזק תתרום את אותם תאי טלפונים ציבוריים, במסגרת שיתוף פעולה חדש שיוצא לדרך עם מד"א.

בתאים שבזק תתרום תתקין מד"א, בתיאום עם הרשויות מקומיות מכשירי דפיברילטור, המצילים חיים בעת אירועי לב, ועל ידי כך תנגיש אותם לכלל הציבור בעת צרה. בכל עיר בארץ עשרות עד מאות טלפונים ציבוריים המוצבים ברחובות מרכזיים בעיר, וכולם יוכלו להפוך פוטנציאלית לעמדת דפיברילטור. המהלך כפוף להשלמת הצעדים הנדרשים על ידי משרד התקשורת.

מכשיר הדפיברילטור הוא מכשיר המחזיר קצב לב לפעולה סדירה על-ידי מתן שוק חשמלי ללב. לעיתים, חולים אשר נמצאים בסכנה של פרפור חדרים אינם יכולים להמתין דקות ארוכות עד להגעת צוות חירום רפואי ולכן זמינות הדפיברילטור עשויה להציל חיים.

הטלפון הציבורי שכולנו מכירים עבר מספר גלגולים בעשרות השנים האחרונות. בתחילה השימוש בטלפונים הציבוריים היה באמצעות אסימונים ובהמשך באמצעות כרטיסי חיוג נטענים, בזקכרט וטלכרט. בעבר השימוש בטלפונים הציבוריים היה גבוה מאוד ומידי חודש נרשמו מיליוני דקות שיחה ברחבי הארץ. עם השנים והעלייה המתמדת בשימוש בטלפונים הסלולריים השימוש בהם ירד ואף התייתר.

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *