הופסקו העבודות בארבעה אתרי בנייה, בהם בוצעו עבודות על ידי מי שאינם מחזיקים ברישיון מתאים

construction-site-g1720b9aad_640
במסגרת פעילות אכיפה שביצע אגף רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון, נשלל רישיון קבלן בגין הפרת כללי הבטיחות בעבודה, והופסקו העבודות בארבעה אתרי בנייה, בהם בוצעו עבודות על ידי מי שאינם מחזיקים ברישיון מתאים
במסגרת פעילות אכיפה שביצע אגף רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון, שלל הרשם רישיון קבלן בגין הפרת כללי הבטיחות בעבודה, והורה בצו על הפסקת העבודות בארבעה אתרי בנייה, בהם בוצעו עבודות על ידי מי שאינם מחזיקים ברישיון מתאים. בימים אלה מתנהלות בדיקות נוספות הקשורות לשימוש לרעה ברישיון קבלן ולהפרות בטיחות.

לאחרונה הכריז משרד הבינוי והשיכון, יחד עם רשם הקבלנים, על הגברת המאבק בתופעת ביצוע עבודות בנייה ללא רישיון והשימוש שעושים קבלנים לרעה ברישיונם. כך, בחודש אפריל ועד אמצע מאי 2023, חתם רשם הקבלנים על ארבעה צווי הפסקת עבודה באתרים שונים, והזמין שבעה קבלנים לשימועים, בחשד לשימוש לרעה ברישיון קבלן. האתרים להם הוצאו צווים ממוקמים בערים חריש, קריית ים וחיפה.

בפרויקט בנייה בחיפה נמצא כי הקבלן המבצע אינו מחזיק ברישיון קבלן. בבדיקה אשר בוצעה על ידי אגף רשם הקבלנים, נמצא כי קבלן המחזיק ברישיון נרשם כמי שמבצע את העבודה אך בפועל, לא נמצאו עדויות להימצאותו באתר, וכלל העבודות בוצעו על ידי קבלן שאינו מחזיק ברישיון.

במסגרת שיתוף פעולה עם מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית במשרד העבודה, שלל רשם הקבלנים רישיון של חברה קבלנית, בגין הפרות רבות של כללי הבטיחות בעבודה, המסכנות חיים. בנוסף, שלל הרשם על תנאי רישיונן של שתי חברות נוספות.

במשרד הבינוי והשיכון מציינים כי בימים אלה מתנהל הליך משמעתי מול חמש חברות בנייה נוספות בגין הפרת כללי הבטיחות בעבודה. במקביל, בהוראת שר הבינוי והשיכון יצחק גולדקנופף ובהובלת מנכ"ל המשרד, יהודה מורגנשטרן, נעשית עבודת מטה מקיפה שמטרתה לתקן את חוק רישום קבלנים, כך שיאפשר הרחבת הכלים לטיפול בתופעות של שימוש לרעה ברישיון קבלן, בנייה ללא רישיון מתאים וצמצום של תופעות עברייניות בענף.

יהודה מורגנשטרן, מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון: "פעילות האכיפה שהמשרד מבצע באתרי בנייה חייבת לבוא במקביל לעבודה רגולטורית משמעותית לשינוי ותיקון הנורמות הפסולות המתקיימות היום באתרי בנייה, ונושא זה נמצא בעדיפות עליונה אצל גורמי המקצוע במשרד בימים אלה. אנו פועלים לקידום תיקון חקיקה ובמקביל מתבצעת באגף רשם הקבלנים פעילות אכיפה מאומצת. נכונה לנו עוד פעילות רבה בנושא ופרסום נייר העמדה היום הוא צעד משמעותי נוסף בדרך".

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *