המשרד להגנת הסביבה ממשיך באכיפה כנגד עיסוק פיראטי בשמנים משומשים

מכלי השמנים שהתגלו. צילום_ המשטרה הירוקה, המשרד להגנת הסביבה

המשרד להגנת הסביבה ממשיך באכיפה כנגד עיסוק פיראטי בשמנים משומשים: צוות המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה פשט על מתחם שמנים בקיבוץ שומרת שבגליל המערבי; במהלך הפעילות עוכבו מפעילי העסק ונחקרו באזהרה

 

יוסי בר, מנהל המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה: "המשטרה הירוקה הציבה כיעד את הטיפול בתופעת הדלקים הפיראטיים המבוססים על שמנים משומשים וממסים. הפעילות הנוכחית היא חלק מעבודה מאומצת של חוקרי המשטרה הירוקה, במטרה לצמצם את המפגעים החמורים שנוצרים במהלך העיסוק העברייני בחומרים מסוכנים בתעשיית מיהול הדלקים הפיראטיים. נמשיך לפעול כנגד עבריינות סביבתית ונפעיל את סמכויותינו ככל שנידרש לכך כנגד מפגעים מסכני חיים מסוג זה, שעלולים לפגוע בבריאות הציבור והסביבה"

 

המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה ערכה בשבוע שעבר פעילות אכיפה ממוקדת בקיבוץ שמרת שבגליל המערבי. במסגרת החקירה, שבה נעשה שימוש באמצעי חישה שונים כולל רחפנים, אותר מתחם המכיל כמות גדולה של שמן משומש ללא היתר רעלים, רישיון עסק ותשתיות מתאימות. בפעילות השתתפו מפקחי המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, גורמי מקצוע בתחום החומרים המסוכנים ממחוז צפון של המשרד להגנת הסביבה ושוטרי המדור להגנת הסביבה במשטרת ישראל.

 

הפעילות לוותה בצו חיפוש חתום בידי בית המשפט, ובמסגרת החיפוש במתחם תפסו הכוחות מסמכים ועיכבו לחקירה את שני מפעילי העסק. חביות וקוביות שאותרו בשטח נדגמו על ידי דוגמי מעבדה לבחינת הרכב החומר.

 

תופעת העיסוק הפיראטי בשמנים משומשים ובממסים לצורך מיהול דלקים באופן בלתי חוקי ומסוכן, הוגדרה כיעד אכיפה מרכזי של המשטרה הירוקה. פעילות זו מצטרפת לשורה של מבצעים ופעולות אכיפה מגוונות שערכה המשטרה הירוקה בשנה האחרונה בתחום זה.

 

בצד מפגעים הנוגעים לאיכות הירודה של התוצרים, מתחמי מיהול דלקים פיראטיים מייצרים מפגעים סביבתיים: מפגעי אוויר כתוצאה מסכנת שריפה וכן כתוצאה משימוש בדלקים באיכות נמוכה. עיסוק זה מייצר גם מפגעים בתחום החומרים המסוכנים וזיהום הקרקע כתוצאה מהיעדר תשתיות כלשהן. תופעה זו מהווה כר פורה להתנהלות עבריינית בכל החוליות בשרשרת המעורבים – ספקי הממסים המהווים חומרים מסוכנים, משנעי ומפעילי מתחמי אחסנת ומיהול הדלקים.

 

בסוף מאי בער ממושכות מתחם דלקים פיראטיים במושב כלנית תוך יצירת עננת עשן עצומה. במתחם אוחסנו על-פי החשד חומרים מסוכנים ושמנים. המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה פתחה בחקירה פלילית כנגד מפעילי העסק ומעורבים נוספים.

 

המשרד להגנת הסביבה ימשיך לפעול כנגד עבריינים סביבתיים וימצה עימם את הדין במטרה לשמור על הסביבה.

 

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *