הערכות מצב במסגרת היערכות בשיתוף פיקוד העורף לתרחיש פגיעה במפעלים המכילים חומרים מסוכנים

safety-g745ca353f_640

"חרבות ברזל": השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן ומנכ"ל המשרד, גיא סמט, קיימו הערכות מצב במסגרת היערכות בשיתוף פיקוד העורף לתרחיש פגיעה במפעלים המכילים חומרים מסוכנים; גורמי המקצוע של המשרד להגנת הסביבה סייעו ביומיים האחרונים לבחינת עמידתם של המפעלים בהנחיות פיקוד העורף למיגון בטיחותי ולשם שמירה על רציפות תפקודית במשק

 

בשעת חירום ביטחונית כמו זו שבה אנחנו נמצאים בימים אלה, אנו פועלים בשיתוף פעולה עם גופים שונים ומנחים את הרשויות המקומיות (בחירום ובשגרה) לטיפול במפגעים סביבתיים. פיקוד העורף הוא הגוף האחראי לתפעול אירועים ביטחוניים ותחת אחריותו מיגון אתרים ומפעלים המכילים חומרים מסוכנים שפגיעה בהם יכולה להוות סכנה לציבור ולסביבה.

 

המשרד להגנת הסביבה, שהוא הגוף המנחה הלאומי לטיפול בחומרים מסוכנים, מלווה את גורמי המקצוע בפיקוד העורף בכל הקשור להיערכות ומיגון המפעלים – בעיקר ב-0-80 ק"מ מרצועת עזה. זאת, בשיתוף כונני המערך הלאומי לחומרים מסוכנים וחירום של המשרד, איגודי הערים לאיכות סביבה והיחידות הסביבתיות.

 

נתקלתם במפגע סביבתי? אנו מנחים את הרשויות המקומיות ואת גופי החירום לטיפול במפגעים סביבתיים, כמו: קרינה, אסבסט, שפכים, פסולת ותברואה. הרשות המקומית היא הכתובת הראשונה להודעה על מפגע ולקבלת סיוע להסרת מפגעים סביבתיים. אם הפנייה לרשות המקומית לא פתרה את המפגע, יש לפנות למוקד החירום של המשרד להגנת הסביבה בטלפון: 6911*. המוקד פעיל  24 שעות ביממה, והוא מרכז ההפעלה עבור מערך החירום של המשרד.

 

המשרד מנהל את ההיערכות מחדר המצב שפתח אתמול (שבת) ושותף בהערכות המצב של גורמי החירום השונים. בהערכות המצב שקיים המשרד ביומיים האחרונים, בראשות השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן ובראשות מנכ"ל המשרד, גיא סמט, שבהן השתתפו מנהלי כל המחוזות, סמנכ"לי האשכולות ומערך החירום, נסקרו הפעולות של גורמי המקצוע של המשרד, כתמיכה לפיקוד העורף בכל הקשור למיגון המפעלים, תפקוד צוותי החירום, מלאי החומרים המסוכנים, תפקוד המפעלים, פתרון פערים שהתעוררו ועוד. כמו-כן, נבחן שוק הפסולת ומשמעות מתקפת הטרור על תפקודו.

 

גורמי המקצוע במשרד להגנת הסביבה וכונני המערך הלאומי לחומרים מסוכנים וחירום של המשרד ימשיכו ללוות את גורמי החירום.

 

המשרד מחדד, כי הנחיות פיקוד העורף הוכחו כמצילות חיים וכי יש להישמע להן.

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *