הפרו את תנאי היתר הרעלים ונקנסו

צילום_ המשרד להגנת הסביבה

הפרו את תנאי היתר הרעלים ונקנסו: המשרד להגנת הסביבה הטיל עיצום כספי בסך של 917 אלף שקל על חברת אלקון מרכז מיחזור מנאות חובב בגין הפרה של תנאי היתר הרעלים בניגוד לחוק

 

סמנכ"ל בכיר לפיקוח ולאכיפה במשרד להגנת הסביבה, יצחק (בנדה) בן-דוד: "התנאים הסביבתיים שקובע המשרד לחברות ולמפעלים בהיתרים הניתנים להם הם חשובים וחיוניים לשמירה על הסביבה ועל בריאות הציבור. אנו רואים בחומרה רבה אי-עמידה בתנאים אלו, ופועלים מול המפירים ביד קשה. נמשיך לפעול בפיקוח ובאכיפה, במטרה לשמור שחברות ומפעלים יקפידו על ההיתרים והאישורים בהם הם מחזיקים. לא נתיר את הפרות החוק ואת סיכון הבריאות של כולנו"

 

המשרד להגנת הסביבה הטיל עיצום כספי בסך 916,920 שקל על חברת אלקון מרכז מיחזור (2003) מנאות חובב, בגין הפרת תנאי היתר הרעלים שברשותה בניגוד להוראות חוק החומרים המסוכנים. זאת, לאחר שנמצא כי החברה הפרה את תנאי היתר הרעלים ו"אישור מנהל" שניתן לה, לרבות אחסון וטיפול לקוי בחומרים מסוכנים.

חברת אלקון מנהלת ומפעילה מפעל לטיפול בפסולת חומרים מסוכנים באזור תעשייה נאות חובב. העיצום הכספי הוטל על החברה בעקבות ממצאי סיור פיקוח שערכו נציגי המשרד להגנת הסביבה במפעל, שבמהלכו התגלו ממצאים המעידים על הפרות תנאי היתר הרעלים, כגון: החזקה לקויה של חומרים מסוכנים, לרבות אחסון קוביות המכילות רעלים שחלקן נוזלות וחלקן פתוחות באופן העלול לגרום לזיהום ולפיזור החומרים לקרקע או לאוויר; אחסון חומרים ללא שילוט מתאים אודות הרכב החומר, הסיכונים ממנו ואופן הטיפול בו דבר אשר עלול להקשות על כוחות חירום לזהות ולטפל באירוע חומרים מסוכנים; בורות ניקוז מלאים בתשטיפים באופן העלול לגרום לפיזור מזהמים לסביבה; אחסון חומרים מסוכנים מעבר לפרק הזמן המותר ועוד.

זאת ועוד, בסיור נוסף שערך המשרד בחודש נובמבר 2018 באתר הטמנה בצפון הארץ, נמצא כי החברה העבירה אל האתר פסולת מסוכנת שלא בהתאם לתנאי אישור שניתן לה, וכי הפסולת אינה תואמת מבחינת מרכיביה ומאפייניה לפסולת שהעברתה הותרה. גם בכך, נמצא כי החברה הפרה את תנאי היתר הרעלים שבידה. בהמשך לכך הורה המשרד על הפסקת פינוי הפסולת לאתר ההטמנה, וניתנו דרישות מיידיות לחברה להחזרת הפסולות לטיפול במפעל החברה שבנאות חובב.

לאור הפרות אלו, הטיל סמנכ"ל בכיר לפיקוח ולאכיפה במשרד להגנת הסביבה, יצחק בן-דוד, עיצום כספי בסך כולל של 916,920 שקל על החברה.

המשרד להגנת הסביבה לא יאפשר לחברות ולמפעלים לפעול בניגוד להיתרים שברשותם ובניגוד להוראות החוק, במטרה למנוע אירועי חומרים מסוכנים ולשמור על בריאות הציבור והסביבה.

 

 

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *