התאחדות הקבלנים עתרה לבית המשפט נגד סגירת אתרי הבנייה

pexels-rene-asmussen-3990359
רוב העיריות חזרו לאפשר עבודות בנייה בשטחן, אך רמת גן, בת ים, ראשון לציון ורחובות מסרבות לאפשר זאת. הקבלנים מזהירים: המשך מניעת הבנייה תביא לנזק בלתי הפיך
אתרי הבנייה בישראל טרם חזרו לפעילות מלאה. חלק מהרשויות המקומיות עומדות עדיין בדרישתן להקפאת האתרים. הטיעון המרכזי של הרשויות המקומיות מתבסס על שמירה על שלום הציבור. בהתאחדות הקבלנים בוני הארץ טוענים כי בימים האחרונים חזרו רוב ראשי הערים במרכז הארץ מהחלטתם למנוע עבודה באתרי בנייה בערים, למעט במספר ערים, מה שהוביל את הקבלנים לפנות לבית המשפט.

העתירה נוגעת מפורשות לערים רמת גן, גבעתיים ובת ים. את העתירה הגישו הקבלנים יחד עם הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבניה של ההתאחדות וההסתדרות הכללית, וחברת הבנייה ״דניה סיבוס״. העתירה הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב ובמסגרתה דורשים הקבלנים לאפשר מיידית את החזרה המלאה לבנייה בכל מקום בו ניתן לעשות זאת על פי הוראות פיקוד העורף.

נציגי ענף הבנייה והתשתיות ציינו כי "לפי לסעיף 9ד לחוק ההתגוננות האזרחית, הסמכות לתת הוראות לעניין מצב מיוחד בעורף ובכלל זה, לאסור או להגביל פעילויות, נתונה אך ורק ל`רמטכ"ל, סגנו, ראש אגף המטה הכלל בצה"ל, ראש הג"א, או קצין בצבא הגנה לישראל שדרגתו אלוף המשמש בתפקיד אלוף פיקוד`. רשויות מקומיות ו/או ראשיהן אינם נכללים בסעיף הנ"ל".

הקבלנים מזהירים כי המשך מניעת הבנייה בערים יביא ל"נזק בלתי הפיך בהיקף אסטרונומי לקבלנים, שעלול להוביל לקריסת חברות שמעסיקות עשרות אלפי ישראלים, נזק למאות אלפי לקוחות וכתוצאה מכך לפגיעה היקפית במשק, בשל סיכון המערכת הפיננסית שהעמידה אשראי בהיקף עצום לענף הבנייה והתשתיות".

עוד נכתב בעתירה כי קבלני ישראל כואבים יחד עם כלל מדינת ישראל את אירועי מתקפת הפתע, מחזקים את כוחות הבטחון, משתתפים בצערם הכבד של משפחות הנרצחים ומתפללים לשלום הפצועים והשבת החטופים לבתיהם. "יחד עם זאת, באותה נשימה ואף ביתר שאת בימים קשים אלו חשובה קיומה של שגרה לצד מלחמה. קריטי לפעול לצמצום הפגיעה בכלכלת מדינת ישראל, התאגידים הפועלים בה ותושביה. חיזוק הכלכלה משמעו, בין היתר, חיזוק העורף וחוסנו".

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *