חומרים מסוכנים במקום פרדסים, מטעים וחממות

הכוחות שפשטו על חוות איסחסון דלקים פירטית בבית חנן, צילום כאמל קזאמל המשרד להגנת הסביבה (1)

חומרים מסוכנים במקום פרדסים, מטעים וחממות: בפשיטה שנערכה בלב שטח חקלאי במושב בית חנן ובטווח הטילים מדרום, תפסו היום (ג') מפקחי המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, שוטרי מדור הגנת הסביבה וגופים נוספים, עשרות אלפי ליטרים של דלק וחומרים מסוכנים בחוות אחסון דלקים פיראטית

הפעילות בוצעה בהובלת המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה ובהשתתפות מחוז מרכז של המשרד, שוטרי המדור להגנת הסביבה, משטרת יבנה, נציגי מנהל הדלק והגז של משרד האנרגיה והתשתיות, נציגי שירותי כבאות והצלה, החברה לשירותי איכות הסביבה וחברת גאו פרוספקט

 עידית סילמן, השרה להגנת הסביבה: "גם בשגרה וגם בימים מורכבים ומתוחים אלו, ביטחון אישי וסביבתי חשובים מאוד. אחסון לקוי וללא היתר של חומרים מסוכנים מהווה סכנה סביבתית לזיהום הקרקע, המים והטבע, ועלול להפוך לסכנה ביטחונית ממשית. המשרד להגנת הסביבה ימשיך לפעול נגד הפשיעה הסביבתית בכל הכלים האכיפתיים והמנהליים העומדים לרשותו, כדי להבטיח את ביטחון ובריאות הציבור והסביבה"

במסגרת פעילות אכיפה סביבתית שנערכה היום (ג') בהובלת המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה ובהשתתפות מחוז מרכז של המשרד, שוטרי המדור להגנת הסביבה, משטרת יבנה, נציגי מנהל הדלק והגז של משרד האנרגיה והתשתיות, נציגי שירותי כבאות והצלה, החברה לשירותי איכות הסביבה וחברת גאו פרוספקט, אותרו מכלי אחסון של חומרים מסוכנים, דלק וגז פיראטי במשק חקלאי במושב בית חנן שבמישור החוף הדרומי.

במקום, המהווה מתחם אחסון פיראטי בלב משק חקלאי במושב בית חנן, אותרו מכלים רבים החשודים כמכילים כעשרות אלפי ליטרים של חומרים מסוכנים ודלקים מסוגים שונים, אשר אוחסנו בתנאים לקויים נעדרי תשתיות מתאימות – וכל זאת ללא היתרי רעלים וללא רישיון עסק.

פעילות האכיפה במקום הגיעה בעקבות פעילות חקירה מאומצת של המשטרה הירוקה במחוז מרכז של המשרד להגנת הסביבה שכללה איסוף מודיעין רב על מתחם אחסון הדלקים הפיראטי שבבית חנן. בשלב החקירה הסמויה עלה, כי במקום מוצבים מכלי אצירה ומהילה של דלקים שונים, ובמהלך היום מגיעות משאיות רבות הפורקות את החומר המסוכן, אשר נמהל ומשם מועמס חזרה על משאיות המובילות את החומר המהול לכל חלקי הארץ, כל זאת ללא היתרי רעלים, רישיון עסק או תשתיות מתאימות.

 

עוד קודם לפשיטה, למקום ולבעלים הוצא צו חיפוש חתום על ידי בית המשפט אשר נמסר לבעלים עם כניסת הכוחות למקום. בשטח אותרו מכלים רבים בגדלים שונים אשר נדגמו על ידי החברה לשירותי איכות הסביבה ועל פי החשד הכילו חומרים מסוכנים ודלק מסוגים שונים. כמו כן, נדגמה קרקע החשודה כמזוהמת בדלק במספר מוקדים. מנהל הדלק והגז איתרו עשרות מכלי גז מפוזרים בשטח וביצעו פעולות אכיפה מטעמם, ובמקביל נציג שירותי כבאות והצלה בדק את ההיבטים הבטיחותיים. בנוסף במקום אף אותר כלי נשק מאולתר. החשוד עוכב לחקירה ונפתחה חקירה משולבת של המשטרה הירוקה המשרד להגנת הסביבה ביחד עם משטרת ישראל ומנהל הגז.

בימים מורכבים אלו, ולאור המשך הלחימה בדרום, מלבד הסכנה הסביבתית הגדולה מאחסון חומרים מסוכנים באופן לקוי, קיימת סכנה ביטחונית ממשית נוכח מיקומה של חוות אחסון הדלקים הפירטית בלב משק חקלאי במושב בית חנן אשר נמצא בטווח הטילים מדרום.

מפקחי המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה ביחד עם משטרת ישראל ימשיכו לאכוף ולפעול נגד הפשיעה הסביבתית כדי להבטיח את ביטחון ובריאות הציבור והסביבה בישראל.

 

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בוא נשמור על קשר!

נשמח לעדכן אותך בחדשות ובהצעות האחרונות שלנו 😎

אנחנו לא שולחים ספאם! למידע נוסף ניתן לקרוא את מדיניות הפרטיות שלנו.