מיגור תופעה של התעופפות פסולת ממשאיות.

מבצע אכיפה להתעופפות פסולת ממשאיות בכביש 258. צילום-עדן אוליאל, רטג[

אוכפים נגד פסולת שמתעופפת ממשאיות: היחידה למניעת שריפות של המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים הובילה פעילות אכיפה ממוקדת בכביש 258 ונתנה קנסות לנהגי משאיות ואזהרות על כיסוי לא תקני; הפעילות התרחשה עם המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, פקחי מרחב ערבה של רשות הטבע והגנים, ובשיתוף המועצה האזורית תמר והיחידה הסביבתית נגב מזרחי

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל: השמירה על ניקיון המרחב הציבורי והשטחים הפתוחים נמצאת בסדר עדיפות גבוה של המשרד להגנת הסביבה. אני רואה במבצעי אכיפה וכן בשיתוף הפעולה האזורי של הגורמים במרחב, מדד להצלחה ותרומה משמעותית לצמצום ולמיגור תופעות המזהמות את הסביבה ומסכנות את הציבור. תופעת התעופפות הפסולת ממשאיות צריכה להיעלם מהמציאות שלנו. לא ייתכן שמשאית שעושה דרך כל-כך ארוכה ממרכז הארץ ואפילו מצפון הארץ, תנוע באופן שמלכלך את נופי ארצנו"

בפעילות משותפת בהובלת היחידה למניעת שריפות של המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים, יחד עם המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה, פקחי מרחב ערבה של רשות הטבע והגנים, המועצה האזורית תמר והיחידה הסביבתית נגב מזרחי, התקיימה פעילות אכיפה בכביש 258 כדי למגר תופעה של התעופפות פסולת ממשאיות. במהלך הפעילות ניתנו קנסות לנהגי משאיות שמהן התעופפה פסולת בנסיעה, והוצאו אזהרות לנהגים עם כיסוי לא תקני.

כביש 258, מצומת חתרורים בצפון לצומת צפית שבדרום, הוא כביש שבו נוסעות משאיות פסולת רבות העושות את דרכן מכל קצות הארץ אל אתר ההטמנה "אפעה" שנמצא במרכזו. אתר זה הוא אתר הטמנת פסולת עצום, אשר מקבל עשרות רבות ואף מאות משאיות ביממה.

הכביש גובל בשטחים פתוחים וערכיים, ובשמורת הטבע נחל אבוב ושמורת מדבר יהודה. על נהגי המשאיות אשר מובילים את הפסולת לכסות את העגלות בברזנט או ברשת כך שלא תעוף פסולת מהנגרר. זאת, על מנת שלא לסכן את בטיחותם של משתמשי הדרך, ולמנוע פגיעה בסביבה.

במסגרת פעילות האכיפה, הצוות ביצע מעקבים אחר המשאיות שעושות את דרכן לאתר, ותיעד את הפסולת המתעופפת. לאור פעילויות דומות שבוצעו בחודשים האחרונים, מדווחים במשרד להגנת הסביבה וברשות הטבע והגנים על שיפור בכמות המשאיות שמהן מתעופפת פסולת.

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *