מכתב לעוז כץ-הסבר שקוף בדבר שינוי העמדה המקצועית של משרד התעשייה והכלכלה כלפי בז"ן

מפרץ חיפה

10 במרץ, 2021

 

 

לכבוד

מר עוז כ"ץ

מנהל מינהל תעשיות

משרד התעשייה והכלכלה

 

שלום רב,

 

הנדון: הסבר שקוף בדבר שינוי העמדה המקצועית של המשרד כלפי בז"ן

 

עד זה מכבר משרד התעשייה הציג עמדה מקצועית ברורה באשר לחשיבות התעשייה במפרץ חיפה, תוך הצגת עמדה ברורה וחד משמעית מצידכם באשר לטיעונים סביבתיים וכללי רגולציה מחמירים אף יותר מהנהוג בעולם, וזה לפי דבריך בשנים האחרונות אשר קיבלו פומבי יותר מפעם.

 

את העמדה המקצועית נגד סגירת בז"ן משרד הכלכלה והתעשייה הציג במשך כל השנים האחרונות, ואתה התבטאת על כך בדיוני וועדות הכנסת בנושא יותר מפעם.

 

משרד התעשייה אינו משרד המסחר והנדל"ן ומסלוליו לייצור מתקדם, עידוד פיריון, עידוד תעסוקה בשכר גבוה בתעשייה וכמובן חוק עידוד השקעות הון והקצאות הקרקע לתעשייה מעידים כי הוא קודם כל משרד התעשייה, וכמובן פעילות המנהל בראשו אתה עומד לטובת הסיוע והסרת החסמים לפיתוח תעשייה.

 

כך שמתוך מטרות המשרד ותוכניותיו ניתן לקבוע שהוא אינו נועד לקידום תוכניות נדל"ן, וודאי שלא על חשבון שטחי תעשייה.

 

היות ולפי המדווח עולה כי הדרג המקצועי במשרד שינה עמדתו ביחס לתעשייה הקיימת, שאתה מכיר היטב את חדשנותה ותהליכי הייצור המתקדם שהיא מטעימה, נראה כי הוחלט להפוך את בז"ן מ"הפתרון לבעיה" (בניגוד גמור לדברים שאתה הצגת כל השנים), נודה לקבלת הסברים ותימוכין לעבודת המטה המקצועית שמשרד התעשייה והכלכלה קיים, ואשר הובילו אותו כפי שמשתמע לפחות בפרסומים השונים לשינוי עמדה כה מהותי.

 

ככל שתראה לנכון נשמח להיפגש כדי להביא בפניך את הפעולות הרבות שנעשות להן אנו שותפים כעובדים ואשר עומדים בקנה אחד עם יעדי המשרד וכמובן שיחד ניתן לחזקן עוד יותר ממש כפי שאתה הצעת בעבר באמצעות קרנות ומסלולים שונים.

 

 

 

בכבוד רב,

 

חנן סונטג-יו"ר ועד עובדי בז"ן                                          דורון ניסן-יו"ר מועצת עובדי בז"ן

 

 

העתק:

מר עמיר פרץ, שר התעשייה והכלכלה

מר דוד לפלר, מנכ"ל משרד התעשייה והכלכלה

 

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *