מסרי לנקה לישראל – במהלך הימים הקרובים יתבצעו מיונים לאלפי עובדים, שיגיעו בהמשך לישראל

מנהלת אגף בכיר לתכנון אסטרטגי ומדיניות במשרד השיכון, מיכל הרן, ושר השיכון של סרילנקה, ארונדיקה הון. צילום: יחצ
לראשונה נחתה השבוע משלחת מקצועית של משרד השיכון בקולמבו, בירת סרי לנקה. את המשלחת מובילה מנהלת אגף בכיר לתכנון אסטרטגי ומדיניות, מיכל ארן. במהלך הביקור, המשלחת מקיימת פגישות מקצועיות לקידום שיתופי פעולה בתחום הבנייה, ועד כה סוכם על קידום המשך הפעילות המשותפת. בנוסף, המשלחת תלווה את הליכי המיון לעובדים לענף הבנייה, שהביעו רצון להגיע לעבוד בישראל.

זאת הפעם הראשונה שמתקיימים מיונים מסוג זה מטעם ישראל בסרי לנקה, ועל פי נתוני ההרשמה נראה כי צפויים עוד רבים בתקופה הקרובה. במהלך הימים הקרובים יתבצעו מיונים למעל 3,000 עובדים מסרי לנקה. המיונים יתקיימו באחריות התאחדות הקבלנים בוני הארץ, ובמהלכם תיבדק יכולתם המקצועית של העובדים במטרה לוודא כי אכן הינם בעלי רקע בתחום הבנייה.

בשבועות הקרובים צפויים להתקיים מיונים נוספים במדינות נוספות כגון הודו ואוזבקיסטן. מיונים אלו מצטרפים למיונים נוספים שהחלו שבוע שעבר בהודו, במסגרתם כבר נבחרו כ-5,000 עובדים חדשים, והם מהווים חלק מהוצאה לפועל של החלטות הממשלה שהעביר משרד הבינוי והשיכון לאחרונה, לפיהן אושרה הגדלת מכסת העובדים הזרים והבאה של עובדים מחוץ להסכמים בליטרליים.

במסגרת המשלחת התקיימו פגישות עבודה בין מנהלת אגף בכיר לתכנון אסטרטגי ומדיניות במשרד הבינוי והשיכון, מיכל ארן, לבין שר העבודה וכח העבודה הזר של סרי לנקה, מנושה נאנאיקרה, ושר השיכון של סרילנקה, פרננדו ארונדיקה הון.

מנהלת אגף בכיר לתכנון אסטרטגי ומדיניות, מיכל ארן: "המשלחת היום היא חלק מסל כלים רחב שהמשרד עובד עליו בתחום העובדים הזרים, ובתוכו שלוש החלטות ממשלה שאושרו בנושא, בהן ההחלטה להבאה של 10,000 עובדים במסלול גיוס פרטי. אני צופה שהמיונים שהתקיימו בשבוע שעבר בהודו, יחד עם המיונים שיתקיימו השבוע בסרי לנקה ובשבוע הבא באוזבקיסטן, יביאו אותנו להשלמה המכסה, ולכן התחלנו כבר לעבוד על הצעת החלטה חדשה בנושא להגדלה נוספת של המכסה. חשוב להודות לכלל הגורמים הרלוונטיים שמסייעים בנושא: רשות האוכלוסין וההגירה, משרד החוץ, התאחדות הקבלנים ותאגידי כח האדם הזר לבנייה בישראל".

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *