מפחיתים סיכונים מאירועי סייבר במפעלים, שעלולה להיות בהם מעורבות של חומרים מסוכנים:

hazard-g844107f24_640

 

מפחיתים סיכונים מאירועי סייבר במפעלים, שעלולה להיות בהם מעורבות של חומרים מסוכנים: המשרד להגנת הסביבה מעלה את רמת ההגנה במרחב הסייבר של קבוצות מפעלים נוספים; מפרסם מדריך עם הנחיות לעריכת סקר סיכונים עבור מפעלים המחזיקים חומרים מסוכנים המבוקרים באמצעות מערכות מחשוב

 

לילך פדלון, ראש אגף חירום וסייבר במשרד להגנת הסביבה: "אנו ממשיכים להרחיב את הרגולציה לעוד ועוד מפעלים בישראל. המדריך יסייע למפעלים שעושים שימוש בחומרים מסוכנים המנוהלים ומבוקרים על-ידי מערכות מחשוב, ליישם את התנאים שנקבעו בהיתר הרעלים מטעם המשרד להגנת הסביבה. זאת, במטרה להפחית את הסיכון לאירוע סייבר אשר עלול לגרום לאירוע חומרים מסוכנים ולפגיעה בבריאות הציבור ובסביבה"

 

יחידת הסייבר בתעשייה של המשרד להגנת הסביבה מפרסמת מדריך הכולל הנחיות מקצועיות, שנועדו לסייע למפעלים ביישום התנאים אשר נקבעו למפעל בהיתר הרעלים – כולל הוראות לביצוע מיפוי סיכונים, הערכות הסיכונים ויישום ההגנות הנדרשות. המדריך מהווה תקן מחייב למפעלים שיקבלו תוספת תנאי סייבר בהיתר הרעלים.

 

אם תתרחש תקיפת סייבר על מפעלים, היא עלולה לגרום לאירוע סביבתי שיביא לנזק חמור לסביבה ואף לפגיעה בחיי אדם. במיוחד כאשר תקיפת הסייבר היא במתקנים העושים שימוש בחומרים מסוכנים המבוקרים על ידי מערכות מחשוב.

 

כיום יש כ-70 מפעלי חומרים מסוכנים המוסדרים ברגולציה, והמשמעות היא כי לא ניתן בישראל כיום מענה שלם לסיכוני סייבר הקיימים במערכות בקרה תעשייתיות, שבהן יש שימוש בחומרים מסוכנים שעלול לגרום לאירוע חומרים מסוכנים. לאור זאת, הרגולציה מתרחבת עתה למפעלים נוספים, במסגרת תוכנית עבודה רב-שנתית.

 

מטרת האסדרה של המשרד להגנת הסביבה היא העלאה שיטתית ורציפה של רמת ההגנה במרחב הסייבר בהיבטים של הפחתה ומניעה של סיכונים סביבתיים וסיכונים לבריאות הציבור ולחיי אדם, בדגש על סיכוני הסייבר במפעלי תעשייה העלולים לגרום לאירועי חומרים מסוכנים.

 

המשרד שואף להטמיע את הדרישות באופן יעיל ומהיר, והכלי לפעילות הרגולטורית בתחום הסייבר הוא היתר הרעלים שמהווה כלי ליישום חוק חומרים מסוכנים

 

למדריך הסייבר: https://www.gov.il/he/Departments/publications/reports/cyber_industry_toxins_permit

 

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *