סקר בטיחות לעצים בדימונה

55755ImageFile

במהלך החודשים האחרונים, בוצע סקר בטיחות לעצי הנוי ברחבי העיר בשיתוף ממונה הבטיחות בעירייה, אלירן אבוחצירה

הסקר כלל 700 עצים ובמסגרתו נבדקו ונסקרו עצי הנוי ומוספרו עצי דקל מסוגים שונים לטובת תיעוד ורישום פרטי המידע של כל אחד מהעצים.
הסקר נערך בראשותו יהודה פוזנר, מומחה עצים במקצועו ומנכ"ל חברת "פוזנר בטיחות והנדסה בע"מ". הבדיקה שבוצעה הינה בדיקה ויזואלית שנתית לבטיחות העצים ותחזוקתם וזאת בכדי לבדוק שאין עצים המהווים "גורם סיכון" שאינו קביל בשטח העיר.

בסקר הערכת הפוטנציאל לסיכון מעצי נוף נבדקים פרמטרים שונים. כל הפרמטרים הנבחנים הם למעשה בדיקות חזותיות (ויזואליות) ולא פולשניות וחשוב לזכור שקיימים פגעים וריקבונות הנסתרים מהעין ללא סימנים חיצוניים המעידים על חומרת הנזק והיקפו. נתונים אלה שלא ניתן להעריכם ולהתחשב בהם בקביעת פוטנציאל הסיכון מהעץ וכן נתונים נוספים כגון: גיל העץ, גודלו הפיזי, תנאי סביבה כמו רוחות החורף העזות וקרקע רטובה מגדילים את הפוטנציאל לקריסת עצים על שורשיהם ושבר ענפים כבדים.
קיימת חשיבות רבה לביצוע סקר תקופתי לעצי הנוי בהתאם להמלצות משרד החקלאות, אך מודגש שגם כאשר מבוצע סקר לבחינת פוטנציאל סיכונים בעצים, חשוב להתמיד ולבצע בדיקות וסיורים חוזרים לבחינת העצים מידי שנה וכן לאחר סופה או רוח עזה – יש לבדוק האם נשברו ענפים ונשארו תלויים על העץ.

בני ביטון, רה"ע: "בהובלת אגף ההנדסה ומחלקת הבטיחות בעירייה, אנחנו מתחזקים את העצים לאורך השנים ומקפידים על גיזומים באופן סדיר ומקצועי, אני מודה לצוותי ההנדסה והבטיחות בעירייה על עבודתם המקצועית"

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *