עבירות סביבתיות, תשטיפים החשודים כחומרים מסוכנים והפרת חוק רישוי עסקים:

צילום המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה

 המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה בשיתוף שוטרי מדור הגנת הסביבה במשטרת ישראל וכוחות נוספים פשטו על תחנת מעבר בלתי חוקית בסמוך לקריית אתא; מגרסה ועוד 5 כלים ששימשו את החשודים במקום נתפסו ו-6 בעלי תפקידים עוכבו להמשך חקירה תחת אזהרה על ידי משטרת ישראל

 

עבד מחאמיד, מנהל המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה: "הפעלת תחנת מעבר שלא כחוק והשלכת פסולת בשטחים הפתוחים וביערות, מהוות מפגע סביבתי משמעותי ומקור פוטנציאלי לפריצת שריפות. המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה תמשיך לפעול בשיתוף כל הגורמים הרלוונטיים למיגור עבריינות סביבתית בנושאים אלו ולמיצוי הדין עם כלל הגורמים המעורבים במקרה"

בתום פעילות סמויה, פשטו בימים האחרונים כוחות משותפים של המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה, שוטרי מדור הגנת הסביבה, כוחות ממשטרת קריית אתא, איגוד ערים לאיכות הסביבה, יחידת ינשוף למניעת שריפות בשטחים פתוחים של המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים, וקק"ל על מתחם תחנת מעבר בלתי חוקית לפסולת בסמוך לקריית אתא.

התחנה שהופעלה ללא רישיון עסק ובעליה, חשודים כמי שהשליכו עשרות טונות של פסולת פלסטיק, ניילון, פסולת גושית, קרטון, פסולת ביתית יבשה, ריהוט, וגזם ובשטחים הפתוחים הסמוכים וביערות קק"ל. על פי החשדות, השלכות אלו גרמו למפגעים סביבתיים חמורים הניכרים לעין.

עוד איתרו הכוחות במקום ביום ה' שעבר, כי בצידו הצפון מערבי של האתר הוקמה סככה שבפתחה מונחות קוביות אשר מיועדות לשינוע חומרים מסוכנים, תשטיפים או נוזלים אשר על פי החשד גרמו לזיהום מי נגר וזיהום מקורות המים כתוצאה מהזרמת התשטיפים של חומרים אלו.

בתום הפעילות נתפסו על ידי הכוחות מגרסה ועוד 5 כלי ציוד מכני כבד: באגר, מיני באגר, שופל גלגלים ומשאית אשר הועברו למגרש ייעודי בחיפה. כמו כן 6 בעלי תפקידים באתר עוכבו להמשך חקירה תחת אזהרה על ידי משטרת ישראל.

המשטרה הירוקה במשרד להגנת הסביבה תמשיך לפעול בשיתוף פעולה עם כלל הגורמים הרלוונטיים בכל חלקי המדינה, ובכל כלי האכיפה העומדים לרשותה כדי למגר את העבריינות הסביבתית במטרה לשמור על בריאות הסביבה הציבור.

 

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *