עיצום כספי בסך של כ-1.17 מיליון שקל על חברת יקבי הכורמים בגין הפרה של הוראות חוק החומרים המסוכנים

karlis-reimanis-Y31Z6Mf7rys-unsplash

המשרד להגנת הסביבה הטיל עיצום כספי בסך של כ-1.17 מיליון שקל על חברת יקבי הכורמים מאזור התעשייה שבמעלה אדומים, בגין הפרה של הוראות חוק החומרים המסוכנים ושל הוראות היתר הרעלים

 

 

סמנכ"ל בכיר לפיקוח ולאכיפה במשרד להגנת הסביבה, יצחק (בנדה) בן-דוד: "האחריות לעמידה בחוק ושמירה על הסביבה מוטלת על כלל הגופים, הציבורים והפרטיים, לשם שמירה על בריאות כולנו ועל הסביבה. החברה לא מילאה אחר ההוראות שניתנו לה, ומשום כך נקנסה. נמשיך לפקח ולאכוף ונבצע ביקורות כדי לבדוק שהחברות עומדות בהוראות שניתנו להן ופועלות להפחתת הסיכון לציבור"

בתום הליך פיקוח ואכיפה שביצע מחוז ירושלים של המשרד להגנת הסביבה, סמנכ"ל בכיר לפיקוח ואכיפה במשרד להגנת הסביבה, יצחק בן דוד (בנדה), הטיל עיצום כספי בסך של 1,175,210 שקל על חברת יקבי הכורמים מאזור התעשייה במעלה אדומים, בגין הפרה של הוראות חוק החומרים המסוכנים ושל הוראות היתר הרעלים.

המשרד להגנת הסביבה הטיל על החברה בסך הכול שישה עיצומים כספיים נפרדים בגין הפרות של תנאים בהיתר הרעלים העוסקים בחובות אחסון רעלים, חובת שילוט רעלים, חובות אחראי רעלים, טיפול בגופרית דו חמצנית, חובת היערכות לחירום וכן חובת ניהול פנקס רעלים.

בסיורים שבוצעו ביקב על-ידי נציגי מחוז ירושלים של המשרד להגנת הסביבה ואיגוד ערים לאיכות סביבה יהודה, נצפו אריזות חומר מסוכן נוזלי (סודה קאוסטית וחומצה אצטית) המאוחסנות ללא מאצרה וכן לא נכח במקום אחראי הרעלים; חומרים מסוכנים אוחסנו באופן לא מסודר וללא שילוט. כמו-כן, עלה בסיורים כי היקב אינו ערוך לאירוע חירום, נוהל החירום אינו מעודכן, לא בוצעו תרגילי חירום וציוד המגן חסר. סיורי הפיקוח לוו בהליך אכיפה, שכלל התראה ושימוע, ובסיום ההליך הוטלו העיצומים הכספיים.

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *