עיריית רעננה תילחם בתאונות בענף הבנייה

file9751344548347

עיריית רעננה הודיעה על הצטרפותה לפרויקט "עיר בונה בטוח" של הביטוח הלאומי, שמטרתו לצמצם את התאונות בענף הבנייה בעזרת ליווי והדרכה של קבלנים ויזמים. האתגר: ההשתתפות בפרויקט היא איננה חובה, אלא תלויה ברצונו של הקבלן

עיריית רעננה הודיעה אמש (שני) על היותה העיר הראשונה בארץ שמצטרפת לפרויקט "עיר בונה בטוח", שתפקידו להגדיל את הבטיחות באתרי הבנייה ולמנוע תאונות עבודה. הפרויקט, שנעשה בשיתוף הביטוח הלאומי וחברת הבנייה "Just Manage", מתקיים ללא עלות לעירייה ולקבלנים שמצטרפים אליו. יש לציין כי הצטרפות הקבלנים לפרויקט אינה חובה, אך בעירייה מספרים כי יפעלו לגייס ולצרף את כל הקבלנים הפועלים בעיר לקחת חלק בתכנית.

במסגרת הפרויקט, הקבלנים המשתתפים בו ייהנו מליווי צמוד והנחייה שתינתן להם בנושא קידום הבטיחות באתרי הבנייה, וכן הדרכה לתיקון ליקויי בטיחות באתרים עצמם. כזכור, רק לפני ארבעה חודשים ביקורת של משרד העבודה והרווחה ברעננה מצאה ליקויים חמורים ב-12 אתרי בנייה ברעננה, כאשר לארבעה מתוך 12 האתרים אף ניתן צו הפסקת עבודות בשל ליקויים מסכני חיים.

"אי אפשר להתעלם מההחמרה שחלה בתחום תאונות העבודה בישראל בשנים האחרונות, והעדר טיפול ברמה הלאומית", אמר ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, "כראש עיר אני לוקח אחריות ורעננה תהיה העיר הראשונה בארץ שתיישם את התכנית, ומכאן תצא הבשורה לערים נוספות להרים את הכפפה ולהצטרף למאבק להגדלת הבטיחות באתרי הבנייה. אנו נמשיך לפעול במטרה לקדם שמירה על נהלי עבודה תקינים באתרי הבנייה, למען שלומם וביטחונם הן של העובדים בשטח והן של תושבי העיר ככלל".

צומת השרון

מאת: דניאל סלגניק

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *