פינוי חירום בתנאי אש: כיצד כללי בטיחות ומקצועיות צוות הצילו חיים בתאונת המטוס היפנית

whatsapp-image-2024-01-02-at-115435

באירוע שהרעיד את עולם התעופה, מטוס יפני נתפס בלהבות לאחר נחיתה מתוחה. במקרה שיכול היה להסתיים באסון כבד, מאות נוסעים ניצלו בנס תוך 90 שניות בלבד. מאחורי הפינוי המהיר והמדויק עומדת לא רק תרבות בטיחות קפדנית, אלא גם סדרה של כללים ותקנים שנוצרו מתוך למידה ושיפור מתמיד. המאמר הבא חושף את הסיפור מאחורי הפינוי הנועז ואת הלקחים החשובים שניתן ללמוד ממנו לעתיד התעופה הבטוחה.

באירוע מצמרר, מטוס יפני נתפס בלהבות לאחר הנחתה, אך מאות נוסעים ניצלו תוך פחות מ-90 שניות. מומחים מסבירים כי זהו תוצאה של כללי בטיחות מחמירים. "התעופה חונכה במחיר דמם של אנשים שלא זכו להינצל", אמר טייס מחברת תעופה אחרת. הצוות פעל באופן חריף ומדויק.

חמישה מאנשי צוות מטוס משמר החופים היפני נהרגו בנחיתה ביום שלישי, בעוד שכל 379 הנוסעים והצוות על סיפון האיירבוס A350 שרדו שריפה גדולה לאחר הנחיתה. החקירה לגבי אירוע הדלקת האש ממשיכה, אך הצוות פינה את הנוסעים בזמן קצר יוצא דופן. לדברי המומחים, הפינוי המהיר נבע מתרבות בטיחות ותקנים מחמירים של 'יפן איירליינס'.

גרהם ברייתווייט, מומחה בחקירת תאונות, סיפר על תאונת המטוס הקטלנית ביותר בתולדות התעופה שאירעה ב-1985, בה נהרגו 520 איש. הוא הדגיש את השפעת האירוע הזה על תרבות הבטיחות בחברה. ביפן, לקחו את האירוע ברצינות והשתמשו בו כאמצעי לשיפור.

הצוות המהיר והמיומן הציל את חיי הנוסעים בתנאים קשים. "אני מרותק למקצועיות של הטייסים, הצוות והנוסעים", אמר טייס מחברת תעופה אירופאית ל-CNN. "הנוהלים החדשים מאפשרים פינוי מהיר תוך 90 שניות, והדיילות יכולות להחליט על פינוי מיידי במקרה חירום".

המומחים מציינים שתקני הבטיחות המודרניים, לפי הטייס, "נוצרו על בסיס תאונות קודמות". תאונות אלו הפכו לשיעורים חשובים, והמידע מתפזר בכל הענף כדי לשפר את הבטיחות.

סטיבן ארליך, אקספרט לתעופה, הדגיש את המקצועיות של הצוות במהלך האירוע. "האימונים המתמשכים שמקבל הצוות מצילים חיים. הם הפכו את הפינוי לאפשרי תוך 90 שניות", אמר. "הנוסעים צריכים להיות מודעים יותר להוראות הבטיחות".

ארליך גם הצביע על העובדה שהנוסעים ביפן עזבו את המטוס ללא תיקי היד שלהם, פרקטיקה שמצילה חיים. מיקה יאמקה, שבעלה היה על המטוס, סיפרה ל-CNN שהוא יצא רק עם הטלפון הנייד שלו.

טייס אחד בחברת תעופה אירופאית אמר ל-CNN שיש היבט תרבותי לכך שניצלו חיים רבים. "בתרבויות שונות, יש אנשים שמעדיפים לשמור על רכושם במקום בטיחותם. עלינו להדגיש שהעדיפות היחידה צריכה להיות לצאת מהמטוס במהירות", הוא הסביר. "כאשר כולם פועלים כך, הסיכויים להינצל גבוהים יותר".

לסיכום, תגובת הצוות המהירה והמיומנת, יחד עם כללי הבטיחות המחמירים של התעופה המודרנית, תרמו להצלת חייהם של מאות נוסעים בתאונת מטוס קשה ביפן. הכוללת שילוב של אימונים מקצועיים ותרבות בטיחות מחמירה סייעו לפינוי תוך זמן קצר ובכך מנעו אסון כבד.

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *