צפויים להגיע לישראל כ-8,500 עובדים זרים לתחום הבנייה עד סוף 2023

0_0 (7)
על פי המתווה שאושר בממשלה, צפויים להגיע לישראל כ-8,500 עובדים זרים עד סוף 2023, בהליך מהיר וללא הסכמים ביליטרליים
(דו צדדיים) עם מדינות המוצא של העובדים
הממשלה אישרה את הצעת שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף, להבאתם ארצה של 10,000 עובדים זרים בהליך מהיר, ללא הסכמים ביליטרליים (דו צדדיים) עם מדינות המוצא של העובדים. במסגרת המתווה, צפויים להגיע 8,500 עובדים זרים כבר עד סוף שנת 2023, כלומר כבר בחודש וחצי הקרוב. בנוסף, יוכלו להגיע 8,000 פועלים זרים שנחשבים כעובדים חוזרים.

במקביל, נמשכים המאמצים לקידום הסכמים בילטרליים עם מדינות שונות, כאשר לאחרונה נחתם הסכם בילטרלי עם הודו הצפוי להביא עשרות אלפי עובדי בניין לענף, ומתנהלים מגעים עם מדינות נוספות בעולם לצורך הבאת עובדים לענף הבניה, כמו תאילנד לדוגמה.

עוד בנושא משרד הבינוי והשיכון מודיע כי הוא פועל לקידום מואץ של שימוש בטכנולוגיות חדשניות מתועשות לבנייה למגורים, אשר יסייעו בבנייה עם הפחתה של כמות העובדים הנדרשים, ויקצרו את משך הבנייה. בנוסף, מתקיימות בדיקות לקיצור הליכי ביורוקרטיה וקיצור הליך הוצאת ההיתר.

שר הבינוי והשיכון, יצחק גולדקנופף: "המשך תפקוד ורציפות העבודה הם צו השעה. שימור היכולות בענף הבנייה, משמעותו דאגה לקורת הגג לה זקוקים כל תושבי המדינה, וזה לא יכול להמתין לתום הלחימה. לפי הערכות המתבצעות במשרדנו יום יום, אנו מייצרים יחד עם שותפינו במשרדי הממשלה ובעלי המקצוע פתרונות מיידים במענה לצרכי השטח, ולצידם מבססים כלים לשמירה על הענף פעיל וחזק גם בטווח הארוך"

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *