רכבת אווירית של פועלי בניין

scott-blake-x-ghf9LjrVg-unsplash
הגיעה לישראל הקבוצה הגדולה ביותר של פועלי בניין זרים מתחילת המלחמה; המדינה בוחנת אפשרות להביא עובדים גם מתאילנד, אקוודור וממדינות באפריקה
על פי נתוני רשות האוכלוסין וההגירה, הגיעו לישראל 2,000 פועלים זרים חדשים – המספר הגבוה ביותר בשבוע בודד מאז פרצה המלחמה – וצפויים להגיע עוד 1,250 עובדים לפחות.


יחד, מדובר ב־3,250 עובדים חדשים בשבועיים, זאת לעומת כ־4,600 עובדים עד כה. במילים אחרות, בתוך שבועיים תגיע לישראל כמות עובדים השווה ל־70% מהכמות שהגיעה לכאן במשך יותר משבעה חודשים.

קצב הגעת העובדים המתגבר מסמן רף חדש שבו תצטרך לעמוד רשות האוכלוסין וההגירה, לצד שותפיה למאמץ – כ־7,000 עובדים זרים לפחות בחודש. מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, אייל סיסו, מסביר את השינוי בשלושה גורמים: שינוי מדיניות מצד שלטונות הודו שהביא להנפקת ויזות בקצב גבוה יותר; תקציב מיוחד שהוקצה לסבסוד טיסות צ`ארטר להבאת העובדים ותחילת פעולתם של תאגידי כוח אדם חדשים להבאת עובדים זרים.

"מעל לכל, מה שאפשר את הבאת העובדים בכמות גדולה יותר הוא הסרת אזהרת המסע לישראל שהוציאה הודו לאחר המתקפה מאיראן. ברגע שזו הוסרה, היה קל יותר להביא לכאן עובדים, שאלפים מהם ממתינים בהודו לאחר שעברו את כל המיונים״, הסביר סיסו.

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *