רפורמת "מה שטוב לאירופה – טוב לישראל" יוצאת לדרך: פחות חסמים, יותר מוצרים וכולנו מרוויחים

mikroge_86044_man_with_a_megaphone_--ar_23_--style_raw_94b0e8be-c604-4523-87f4-35a40df66951

רפורמת "מה שטוב לאירופה – טוב לישראל" יוצאת לדרך במטרה להסיר חסמים ולייעל את תהליכי הייבוא. חקיקת החלק השני של הרפורמה צפויה להסתיים בקריאה שניה ושלישית במושב הנוכחי של הכנסת. הרפורמה תאפשר פעילות מואצת של יבואנים, תייצר תחרות במגוון מוצרים ותוריד מחירים.

חשיבות התקינה ברפורמה

שר הכלכלה והתעשייה ניר ברקת מציין כי הרפורמה תביא לסיום השליטה של המונופולים בייבוא ולפתיחת השוק לתחרות הוגנת. היבואנים לא יצטרכו לעבור את מכון התקנים והמכולות יגיעו ישירות למדפים, ללא עיכובים מיותרים ועלויות נוספות שמתגלגלות לצרכן.

הסרת חסמים בירוקרטיים

הרפורמה החדשה מסירה את הצורך בהגשת הצהרות, אישורים ובדיקות במעבדות למרבית המוצרים המיובאים לישראל, שעד כה היו כפופים לתקינה רשמית. יבואנים יצטרכו רק להצהיר כי המוצרים עומדים בדרישות התקינה הרשמיות, כפי שנהוג במדינות אירופה, דבר שיאיץ את תהליך הייבוא ויפחית את עלויותיו.

יתרונות כלכליים לצרכנים

הרפורמה צפויה להביא להוזלת מחירים משמעותית לצרכנים הישראלים. הסרת הבירוקרטיה תוביל להוזלת עלויות הייבוא ותאפשר לייבואנים להציע מוצרים במחירים תחרותיים יותר. בנוסף, הרפורמה תאפשר לשחקנים חדשים להיכנס לשוק הייבוא ולהגדיל את התחרותיות.

הרחבת מגוון המוצרים בשוק

הצרכנים הישראלים יהנו ממגוון רחב יותר של מוצרים בזמינות גבוהה יותר. מוצרים מקבוצות בדיקה 2 ו-3, כגון מכשירי חשמל קטנים, חיתולים ומוצרי היגיינה, צפויים להוזלה משמעותית בשל פתיחת השוק ליבוא מקביל וליבואנים חדשים.

שמירה על בטיחות ואיכות המוצרים

כדי להבטיח שהמוצרים המיובאים יהיו בטיחותיים ויעמדו בדרישות התקינה, יתווסף כוח אדם משמעותי למינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה. כוח אדם זה יפעל במסגרת מערכת ניהול סיכונים לביצוע בקרה רצופה על המשלוחים.

מוצרים בסיכון גבוה לבטיחות הציבור

מוצרים בקבוצת בדיקה 1, כגון ציוד רפואי, מוצרי חבישה, ציוד לתינוקות וצעצועים מסוימים, ימשיכו לעבור ביקורת קפדנית כדי להבטיח את עמידתם בתקן הישראלי באמצעות בדיקות מעבדה והוכחות ממוסמכות.

סיכום

רפורמת "לא עוצרים בנמל" היא השלב הראשון במהלך רחב יותר לפתיחת ישראל לשוק ייבוא משוכלל ותחרותי יותר. החלק השני של הרפורמה "מה שטוב לאירופה – טוב לישראל" יושלם במושב הכנסת הנוכחי ויביא לשינויים משמעותיים נוספים בשוק הייבוא, לטובת הצרכנים הישראלים.

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בוא נשמור על קשר!

נשמח לעדכן אותך בחדשות ובהצעות האחרונות שלנו 😎

אנחנו לא שולחים ספאם! למידע נוסף ניתן לקרוא את מדיניות הפרטיות שלנו.