מערכות חיזוי והתרעה של רעידות אדמה

XmNei158t15TXkNec16fXmNeo15XXoNeZ150t15HXmdeV16DXldeh16Q=_= ירה-לפני-רעידת-אדמה.

 מצ"ב סקירה של הטכנולוגיות והשיטות העדכניות ביותר המשמשות לחיזוי והתרעה של רעידות אדמה, כולל ניטור סיסמוגרפי, מערכות התרעה מוקדמת והתראה בטלפון נייד.

רעידות אדמה עלולות לגרום להרס נרחב ולאובדן חיים, ומערכות התרעה מוקדמות יכולות לתת לאנשים זמן יקר להתפנות או לתפוס מחסה לפני שהאדמה תתחיל לרעוד. להלן סקירה קצרה של הטכנולוגיות והשיטות העדכניות ביותר המשמשות לחיזוי ואזהרה של רעידות אדמה:

ניטור סייסמוגרפי: אחד הכלים החשובים ביותר לחיזוי רעידות אדמה הוא ניטור סייסמוגרפי, הכולל שימוש במכשירים כגון מדי סיסמא ומד תאוצה כדי לזהות ולמדוד רעידות אדמה. לאחר מכן ניתן להשתמש בנתונים אלה כדי לזהות רעידות אדמה אפשריות ולחזות את גודלן, מיקומן ותזמון שלהן.

מערכות התרעה מוקדמת: מערכות התרעה מוקדמות משתמשות בנתונים סיסמוגרפיים כדי לזהות רעידת אדמה ולספק אזהרה לאנשים באזור הפגוע לפני שהקרקע מתחילה לרעוד. ניתן לעשות זאת באמצעות מגוון שיטות, כולל סירנות, הודעות טקסט ואפליקציות לסמארטפון.

התראות בטלפון נייד: במדינות רבות יש כיום מערכות התראה לטלפונים ניידים שיכולות לספק אזהרות בזמן אמת על רעידות אדמה ישירות לטלפונים של אנשים. התראות אלו מבוססות על נתונים סיסמוגרפיים ויכולות לתת לאנשים זמן יקר להתפנות או לתפוס מחסה לפני שהאדמה מתחילה לרעוד.

בינה מלאכותית ולמידת מכונה: בינה מלאכותית ולמידת מכונה משמשות לשיפור מערכות חיזוי ואזהרה של רעידות אדמה על ידי ניתוח כמויות גדולות של נתונים סייסמוגרפיים וזיהוי דפוסים ומגמות שניתן להשתמש בהן כדי לחזות רעידות אדמה.

בסך הכל, ההתקדמות במערכות החיזוי והאזהרה של רעידות אדמה מסייעות להפחית את הסיכון לפגיעה במהלך רעידות אדמה על ידי מתן זמן יקר לאנשים להתפנות או לתפוס מחסה. עם זאת, חשוב לזכור שמערכות אלו אינן חסינות תקלות ושאנשים עדיין צריכים לנקוט בצעדים כדי להגן על עצמם במהלך רעידות אדמה.

מערכות הודעה לציבור: בחלק מהערים הותקנו מערכות הודעה לציבור המספקות אזהרות קוליות במקרה של רעידת אדמה.

 

המקום הבטוח ביותר להיות  בו ברעידת אדמה הוא לצאת למקום פתוח

אם אין זמן לצאת אנו צריכים לחפש את המרחב הבטוח בבית . ממ"ד , חדר מדרגות ,קיר פנימי

במהלך רעידת אדמה, מומלץ לבצע את טכניקת "הורד, כסה והחזק":

ירידה: רד על הידיים והברכיים.

כיסוי: כסו את הראש והצוואר בזרוע אחת וביד אחת.

החזיקו מעמד: אחזו בשולחן או שולחן יציב אם אחד בקרבת מקום, או על הקרקע עם היד השנייה. אם אין שולחן או שולחן בקרבת מקום, אחזו בצוואר ובראש בשתי הידיים והידיים.

ישנם מספר היבטים חשובים של התעשייה שיש לטפל בהם כדי למזער את הסיכון לסכנה במהלך רעידת אדמה:

חוקי בנייה ותקנים: יש לתכנן ולבנות מבנים ומבנים כך שיעמדו בקודים ותקנים סיסמיים הלוקחים בחשבון את המפגע הסייסמי המקומי.

תיקון מחודש של מבנים קיימים: ייתכן שמבנים ישנים לא יעמדו בקודים ובסטנדרטים סייסמיים עדכניים, ויש צורך לתקן אותם כדי להפוך אותם לבטוחים יותר במהלך רעידות אדמה.

עיגון ציוד: ציוד ומכונות כבדים בתעשיות צריכים להיות מעוגנים היטב כדי למנוע מהם ליפול או לזוז בזמן רעידת אדמה.

הערכות סיכונים: תעשיות צריכות לערוך הערכות סיכונים קבועות כדי לזהות סיכונים פוטנציאליים ולנקוט באמצעים כדי להפחית אותם.

תכנון תגובת חירום: לתעשיות יש תוכניות לתגובה לשעת חירום כדי להבטיח את בטיחות העובדים וכדי למזער נזקים למתקן ולציוד במהלך רעידת אדמה.

הדרכה וחינוך: יש להכשיר את העובדים מה לעשות בזמן רעידת אדמה וכיצד לפנות את המתקן בבטחה.

על ידי נקיטת אמצעים אלה, תעשיות יכולות לעזור להפחית את הסיכון לפציעה, מוות ונזק במהלך רעידות אדמה.

כתבות נוספות בתחום

אנו שמחים להביא בעמוד זה מידע לתועלת הציבור. יחד עם זאת התכנים אינם מהווים עצה, המלצה או את עמדת האתר , ועל כל משתמש לבחון את המידע ולשקול איזה שימוש ראוי לעשות בו, רשימה זו אינה ממצה ואינה תחליף לייעוץ משפטי. אין באמור לגרוע מהאמור בתקנון האתר, לרבות בנוגע להגבלת אחריות. מערכת פורטל סייפטי נט עושה כמיטב יכולתה להביא בפניכם חדשות , כתבות ,מחקרים וידיעות מהארץ ומהעולם בפורטל המון אינפורמציה בתחום הבטיחות בכל הצעה בקשה רעיון נשמח באם תיצרו קשר

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בוא נשמור על קשר!

נשמח לעדכן אותך בחדשות ובהצעות האחרונות שלנו 😎

אנחנו לא שולחים ספאם! למידע נוסף ניתן לקרוא את מדיניות הפרטיות שלנו.